Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Mateusz Bernatek promował zapasy wśród młodzieży

Mateusz Bernatek, czołowy polski zapaśnik w stylu klasycznym, medalista mistrzostw świata i nadzieja na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio, promował zapasy w piotrkowskich szkołach. To główny element kampanii Atletycznego Klubu Sportowego, zachęcającej do rozpoczęcia treningów w tym klubie.

Mateusz Bernatek odwiedził dwie szkoły: SP nr 3 im. Szarych Szeregów oraz SP nr 5 im. A.F. Modrzewskiego. Uczniowie mogli m.in. obserwować pokazowe treningi z udziałem młodych zawodników Atletycznego Klubu Sportowego, którzy prezentowali widowiskowe akcje techniczne oraz imponujące akrobacje. Przedstawiali także podstawy prowadzenia zapaśniczej walki. Główną atrakcją była jednak obecność Bernatka, największej gwiazdy piotrkowskiego klubu. Srebrny medalista mistrzostw świata z 2017 roku opowiadał o swojej dotychczasowej karierze, cierpliwie odpowiadał na pytania uczniów, a także rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

Bardzo się cieszę, że mogę dzielić się swoją pasją z dziećmi i młodzieżą. Kto wie – może wśród nich są przyszli medaliści mistrzostw świata lub Igrzysk Olimpijskich. Uważam, że każdy z nas, sportowców, ma do wykonania misję: promować wśród najmłodszych swoją dyscyplinę. Dzięki temu z jednej strony poszerzamy grono potencjalnych następców, a z drugiej popularyzujemy kulturę fizyczną, co w obecnych czasach jest bardzo ważne.

mówi Mateusz Bernatek, zapaśnik AKS Piotrków Trybunalski.

Poprzez tego rodzaju przedsięwzięcia chcemy nakłonić dzieci do tego, by rozpoczęły swoją przygodę z zapasami. A trudno o lepszy przykład, niż historia Mateusza Bernatka, chłopaka z Piotrkowa, który zaszedł bardzo wysoko. Siłą zapasów jest to, że to sport ogólnorozwojowy i odpowiedni naprawdę dla każdego – dziewcząt i chłopców, zarówno tych szczupłych, jak i o bardziej rozbudowanej sylwetce. Serdecznie zapraszamy na treningi!

– dodał Marcin Cejnóg, prezes AKS Piotrków Trybunalski.

Kolejne podobne spotkanie jest zaplanowane w najbliższy wtorek, o godz. 11:30 w SP nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci rozpoczęły sportową przygodę z zapasami, prosimy o kontakt telefoniczny: 605 546 821 (Piotrków Trybunalski, sala „Sokół”), 535 935 266 (Moszczenica, szkoła podstawowa).

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!