Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Marek Belka w Piotrkowie

Były premier i prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka, kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego gościł w środę w Piotrkowie. Polityk najpierw na Rynku Trybunalskim spotkał się z dziennikarzami, a później w siedzibie NOT z mieszkańcami miasta i powiatu.

– Przede wszystkim idziemy do tej Europy po to, żebyście się tam państwo nas nie musieli wstydzić – to po pierwsze. Po drugie, żebyśmy mogli tam dbać o nasze polskie interesy, a jest o co, dlatego, że one są w tej chwili, może nie zagrożone, ale są teraz trudne momenty związane z rozstrzyganiem perspektywy budżetowej na następne 7 lat. Chodzi przecież o to, żeby tych pieniędzy zostało nam, Polsce, jak najwięcej i żeby one były w sposób dobry, elastyczny i zgodny z naszymi potrzebami wydawane – powiedział były premier. – Unia Europejska jest dzisiaj w przełomowym momencie. Bardzo wiele sił antyeuropejskich europejskich forsuje tę instytucję i chcemy, aby Polska była tam w głównym nurcie, abyśmy byli tam szanowani, abyśmy mogli z kolegami z innych krajów decydować zarówno o naszych interesach, jak i w sprawach europejskich – dodał Marek Belka.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 kwietnia, 2019 21:56

wydarzenie które zainteresowało około 30 osób z czego 20 stanowili emerytowani członkowie PZPR a resztę lokalni “celebryci”

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!