Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Mały Kopernik” otwarty!

Pierwsza w Polsce „Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA”, czyli tzw. „małe” Centrum Nauki Kopernik powstała w Piotrkowie Trybunalskim – informuje magistrat. W poniedziałek (20.09) w Mediatece 800-lecia oficjalnie otwarto interaktywną pracownię.

„Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA” to wspólny projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W jego ramach w 32 miastach w całej Polsce powstaną minicentra nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze warszawskiego „Kopernika”.

Pierwsza SOWA została otwarta w poniedziałek (20.09) w Piotrkowie Trybunalskim. – To są eksponaty na najwyższym poziomie o wartości około 1 mln złotych. Stworzone zostały po to, aby zachęcać dzieci i młodzież do korzystania z najnowszych osiągnieć techniki i nauki – mówił podczas otwarcia Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki.

– Znajdujemy się w budynku, którego fundamentem jest piękna i bogata historia naszego miasta. Historia, która determinuje do szczególnych zachowań w teraźniejszości. Z tego względu na jubileusz 800-lecia naszego miasta podjęliśmy wyzwanie stworzenia Mediateki. To wyjątkowy, piękny obiekt, gdzie przez spotkanie z nauką i kulturą kształtuje się społeczeństwo, kształtuje się człowieka – przypominał prezydent Krzysztof Chojniak. – Bardzo się cieszę, że do istniejącej oferty dołącza kolejna, która da dobrą możliwość poszerzania wiedzy i poszerzania charakterów. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że pierwsza SOWA powstała właśnie w Piotrkowie – dodał prezydent

– Spełnia się to, o czym myśleliśmy budując ten obiekt. Chcieliśmy, aby pierwsze piętro naszej mediateki było takim „małym Kopernikiem”. I to dzieje się na naszych oczach – mówiła Renata Wojtczak, dyrektor Mediateki 800-lecia.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!