GminyWażne wiadomościWydarzenia

Majówka 2022 – policyjne podsumowanie

Policjanci podsumowali długi majowy weekend. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwali policjanci, w tym ci którzy wchodzą w skład grupy „SPEED”. Mimo zwiększonego natężenia ruchu na drogach województwa łódzkiego było całkiem bezpiecznie. Policyjne statystyki są porównywalne z ubiegłorocznymi.

Policyjne działania „Majówka 2022” trwały 5 dni od 29 kwietnia 3 maja. – Jak co roku policjanci z łódzkiego garnizonu czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierujących, jak i pieszych. Na głównych ciągach komunikacyjnych i na obszarach zabudowanych, gdzie występuje największe zagrożenie, można było spotkać radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości. – informuje asp.sztab. Radosław Gwis z KWP w Łodzi. – Funkcjonariusze byli także obecni w rejonie węzłów komunikacyjnych takich jak dworce autobusowe i kolejowe. Pojawiali się także w miejscach rekreacji i wypoczynku, gdzie kontrolowali przestrzeganie ładu i porządku publicznego. Pogoda dopisała, ruch odbywał się płynnie i bez większych utrudnień. Statystyki majówki są podobne do zeszłorocznych, choć wówczas działania trwały tylko 4 dni. – dodaje asp.sztab. Radosław Gwis.

Podczas 5 dni działań „Majówka 2022” na drogach województwa łódzkiego policjanci odnotowali 23 wypadki, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 27 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 84 nietrzeźwych kierujących. Dla porównania w roku 2021 działania trwały 4 dni, a policjanci odnotowali 21 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 24 zostały ranne. Wówczas policjanci zatrzymali 99 nietrzeźwych kierujących.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!