Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Ludowcy świętowali także w Piotrkowie

Od ponad stu lat zgromadzeni są pod zielonym sztandarem kultywując tradycję najważniejszego święta ruchu ludowego. Nie inaczej było w Piotrkowie Trybunalskim. Tutaj w uroczystościach brali udział między innymi starosta piotrkowski Stanisław Cubała, wicestarosta Piotr Wojtysiak oraz samorządowcy, członkowie kół i organizacji działających w mieście i w powiecie piotrkowskim.

Każdego roku w maju obchodzone są „Zielone Świątki”, które jednoczą mieszkańców wsi i kultywują tradycje ludowe. Zgodnie z tradycją tego dnia PSL w całej Polsce rozpoczyna obchody Święta Ludowego. To jedno z najpiękniejszych polskich świąt wyrosłe w tradycji chrześcijańskiej, ludowej i narodowej. Uroczystości obchodów Święta Ludowego są okazją do przypomnienia historii i kultywowania tradycji, ale i do upominania się o interesy polskiej wsi.

W Piotrkowie ludowcy składali kwiaty przed pomnikiem Jana Pawła II, Wincentego Witosa, oraz przed tablicami osób związanych z ich ruchem. W kościele ojców Bernardynów odprawiono także mszę w intencji ojczyzny i ruchu ludowego.

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!