Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Ławka Niepodległości stanie w Piotrkowie

W Piotrkowie Trybunalskim stanie Ławka Niepodległości. Będzie to symbol obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt powstania Ławek Niepodległości został stworzony przez Ministerstwo Obrony Narodowej, a Piotrków Trybunalski jest jednym ze 136 samorządów, które otrzymało dofinansowanie z MON. W naszym mieście, Ławka Niepodległości stanie pod wieżą ciśnień.

– Ławką Niepodległości chcemy wspólnie uczcić pamięć patriotów, dowódców i żołnierzy. Ogromna liczba zgłoszeń samorządów jest dowodem miłości do Polski, przywiązania do tradycji i szacunku dla wojska – podkreśliła przewodnicząca komisji konkursowej Agnieszka Glapiak, dyrektor Centrum Operacyjnego MON. – Zależy nam, aby dotacje trafiły do jak największej liczby samorządów, by ławki stanęły w dużych miastach i w mniejszych, miejscowościach, które mają skromne budżety. Ławka Niepodległości będzie upamiętnieniem dla następnych pokoleń 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę  – dodała przewodnicząca Komisji konkursowej.

Siedząc na ławce, każdy będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ławki będą również propagowały historię poszczególnych regionów naszego kraju – dzięki nim będzie można odsłuchać Marszu Pierwszej Brygady, przemówienia Marszałka Piłsudskiego i inne nagrania. Duży nacisk postawiono na nowoczesność – pomniki będą posiadać fotokody QR, które umożliwią ściągnięcie materiałów historycznych oraz ułatwienia, takie jak ładowarki urządzeń mobilnych oraz hot-spot WiFi. Projekt ławki pozwala na montaż jednego, dwóch lub większej liczby siedzisk. Ławka będzie podświetlana systemem LED i ma się pojawić przy wieży ciśnień do końca tego roku. MON wyda na nią 37 tys. zł.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x