SulejówWażne wiadomościWydarzenia

Ktoś próbuje okraść strażaków z Przygłowa?

Strażacy z OSP Przygłów są zaniepokojeni. Według nich, ktoś sprawdza ich czujność, bo planuje okraść remizę. Czy to prawda? Miejmy nadzieję, że nie.

Do niecodziennej sytuacji doszło dzisiaj (11 sierpnia) około godziny 1. w nocy, gdy obudził nas dźwięk syreny alarmowej. Sam alarm nie budził w nas żadnych zastrzeżeń. Sądziliśmy, że wzywani jesteśmy do kolejnego zdarzenia. Niestety po zgłoszeniu się do stanowiska kierowania (oficer dyżurny PSP w Piotrkowie Trybunalskim – przyp. red.) otrzymaliśmy informację, że dyspozytor nie dysponował naszej jednostki i nie uruchamiał systemu alarmowego.

Sprawa o tyle dziwna, iż powtórzyła się już po raz drugi. Czy ktoś próbuje nas okraść? Identyczna sytuacja powtórzyła się 2 tygodnie temu o godz. 5. nad ranem. Wtedy sprawa przez nas zbagatelizowana dziś budzi lekki niepokój.

Syrena nie została uruchomiona przez stanowisko kierowania więc ktoś może próbować specjalnie wywołać alarm. W jakim celu?

W regionie wiele remiz strażackich zostało okradzionych, straty liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych, dlatego strażacy z OSP Przygłów biorą sprawę bardzo poważnie.

Sprawa jest dla nas bardzo poważna. Aktualnie inne jednostki z woj.łódzkiego również zgłaszają podobne problemy. Osoby kręcące się pod remizą, nieznane samochody, dziwne sytuacje… Przypominamy, że w Polsce zostało okradzionych wiele jednostek OSP…Naszych mieszkańców bardzo prosimy o czujność. W większości znacie nas i nasze pojazdy. Gdybyście zauważyli cokolwiek dziwnego lub budzącego niepokój prosimy o kontakt z Naczelnikiem jednostki (Bartłomiej Kolasiński) pod numerem telefonu 722 126 533.

Strażacy o sprawie powiadomili policję.

Ktoś próbuje nas okraść?Do niecodziennej sytuacji doszło dzisiaj (11 sierpnia) około godziny 1.w nocy, gdy obudził nas…

Opublikowany przez OSP KSRG Przygłów Poniedziałek, 10 sierpnia 2020
0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
DARO
DARO
11 sierpnia, 2020 16:16

Sprzętu w remizach po kilkaset tysięcy,a brak kamerki internetowej za jeden tysiąc…

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!