AleksandrówWydarzenia

Kto z kogo robi bałwana?

Powrót zimy kompletnie zaskoczył służby w gminie Aleksandrów. Już od wczoraj ogromne kłopoty na lokalnych drogach mają mieszkańcy gminy, a apogeum przypadło na dzisiejszy poranek. Napisał do nas mieszkaniec Starej, prosząc o zachowanie anonimowości (pisownia oryginalna):Na drogach gminnych jest bardzo ciężko przejechać. Najgorsza sytuacja jest w małych miejscowościach. Jedną z nich są Podchojny (jest to część wsi Stara), tutaj zaspy sięgają do 70 cm!!! Niestety mieszkańcy tej wsi nie otrzymali pomocy ze strony Urzędu Gminy w Aleksandrowie. Drogi były tak zaśnieżone, że nawet samochód z jedzeniem nie mógł przejechać, nie mówiąc o osobach, które musiały dojechać do pracy”.

Z odsieczą zasypanym ludziom przyszli nie drogowcy, nie urzędnicy, ale inni mieszkańcy i z pomocą traktora odśnieżyli drogę. O tym, jak bardzo ważni są życzliwi sąsiedzi przekonała się dzisiaj także pani Katarzyna z Dąbrówki, która utknęła w zaspie i tylko dzięki sąsiedzkiej pomocy udało się odkopać auto. Niestety sytuacja, nawet w miejscach, gdzie dotarła chociażby OSP z pługiem, nie przedstawia się dobrze, ponieważ strażacy jadą w jedną stronę wsi z opuszczonym pługiem, a wracają z podniesionym, co skutkuje tym, że tworzy się wąski tunel o szerokości pługa i nie ma możliwości, aby dwa auta osobowe swobodnie się minęły. Nie wiadomo jaka logika przyświeca temu, aby odśnieżyć tylko połowę drogi… Może tylko za połowę gmina płaci ochotnikom? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, iż prognozy na najbliższe dni nie są zbyt optymistyczne.

Tagi

Powiązane artykuły

22
Dodaj komentarz

avatar
11 Komentarzy artkułu
11 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Robi furorę!
Gorący komentarz!
4 Osób komentujących
Monika Wciekawskirysiomieszkaniecmieszkaniec Ostatnio skomentowali
  Subskrybuj dyskusję  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Realny
Gość
Realny

hahahaha dobrze ,że ze szpadlem pracownika nie puscili bo byla by scieżka 20 cm .

Brawo
Gość
Brawo

brawo wójt.

Realista
Gość
Realista

W gminie Aleksandrów to jest nędza z bidą. Śniegu nasypało, że drogi nie widać, a wójt na fotelu siedzi sobie w gminie, wygląda na wiosnę – wówczas śniegi zginą.

Zdzisław
Gość
Zdzisław

Niestety, ale p. Głowacki dba tylko o swoje interesy, jak na starego komunistę przystało 😉

Ulizany
Gość

Chyba ktoś zapomniał dopisać że większość dróg w gminie to drogi powiatowe. Polecam sprawdzić prognozę bo od Poniedziałku odwilż.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co Ty gościu pitolisz..

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie ulizany, w gminie Aleksandrów za całość odśnieżania odpowiada urząd gminy. Za drogi powiatowe również ponieważ zawarto porozumienie na mocy którego gmina odśnieża wszystko w swoim zakresie a następnie rozlicza się z tego z powiatem. Pamiętajmy o tym kiedy będziemy hulać na dożynkach popijając panstwowka i zagryzajac kielbasa ( może i przedwyborcza).

Epi
Gość
Epi

Standardowo nasza cała gmina zasypana z każdej strony. a wystarczy odsniezyc czy posypać piachem . Ale w sumie po co? Samochody same rozjeżdżą. Brak słów :/

rysio
Gość
rysio

Jaki niedobry ten Wójt dość że nie odgarnął te 10 cm śniegu to jeszcze nie rozłożył czerwonego dywanika przed niektórymi posesjami, a fe panie Wójcie a fee !!!

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

mi na takiej [10cm] zaspie zderzak pęk jak sie przebijałem do pracy.

rysiol
Gość
rysiol

Jeżeli Ci zderzak”pęk” to wymieñ grata na auto.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

przy naszej wladzy i stanie drug poboczy musiał bym jezdzic wojskowym rosomakiem a ty mozesz dalej jezdzic PKS-m rysiu

rysio
Gość
rysio

Z Twoim intelektem i znajomością ortografii to dziwne że nie zostałeś jeszcze wójtem.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

rysio to kobieta ;] nie piszesz jak facet, a wójtem mogę zostać i poprowadzić to stado baranków 😛 Alleluja i do przodu

rysio
Gość
rysio

Jeżeli zostaniesz wójtem to dokupię Tobie jeszcze stado owieczek do kompletu i wtedy nastanie dobrobyt na Twoim pastwisku.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Prawda gmina dba tylko o to by na gminnym parkingu było odświeżone, przykre to trochę a zdaje się że ktoś jest do tego zadania wyznaczony konkretnie Pan Król, który nic sobie z tego nie robi, kiedyś choć straże jeździły i odśnieżaly a dziś ludzie niech sobie sami radzą…

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

W gminie większość dróg powiatowych? A wójt chwali się, że niby buduje. Żenada! Płacimy grube pieniądze za jazdę na lodzie pomiędzy zaspami. U nas to, naprawdę bieda z nędzą nawet piasku brak. Cóż, jaki pan taki kram.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bredzisz !

X&X
Gość
X&X

Ale frajda! Dzisiaj jazda “na popych” i od rowu do rowu, a jutro na łyżwach do pracy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Troszkę treningu nie zaszkodzi , jeśli umiesz jeździć na łyżwach w co wątpię .

ciekawski
Gość
ciekawski

Dlaczego nie ma żadnych nowych artykułów? Czyżby nasza szanowna redaktorka dostała wypowiedzenie 🙁

Monika W
Gość
Monika W

Witam. Piszę nie tylko o gminie Aleksandrów. Jeżeli Pan/Pani ma jakiś ciekawy temat bardzo proszę o kontakt.

Back to top button
Close
Close