SulejówWydarzenia

Kto kradnie wodę?

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że za pobraną poza licznikiem wodę i nielegalny zrzut ścieków zapłacą ci, którzy od lat uczciwie się rozliczają. W związku z koniecznością ograniczenia strat wody i nielegalnego zrzutu ścieków, sulejowski Urząd Miasta chce przeprowadzić akcję „Stop dla nielegalnych podłączeń do sieci sanitarnej”, dlatego ogłasza od 7 lutego 2018 r. do 15 marca 2018 r. ABOLICJĘ dla wszystkich mieszkańców, którzy zechcą uporządkować swoje sprawy związane z przyłączami.

– Po kontroli w MZK, doszliśmy do wniosku, że więcej wody wpada do kanalizacji niż jest pobieranych z wodociągu zgodnie ze wskazaniami wodomierzy. Ta różnica wynosi ponad 50%. Znaleźliśmy „dziurę w systemie”, teraz musimy poszukać przyczyn takiego stanu rzeczy – mówi w rozmowie z nami Dorota Jankowska, zastępca burmistrza Sulejowa. – Najprawdopodobniej różnica w poborze wody i odprowadzaniu ścieków polega na tym, że jedni za wodę
i odprowadzanie ścieków płacą, natomiast inni są podłączeni do sieci nielegalnie. Ubytki wody w sieci wynikają również z nielegalnego jej poboru. Nie można zaakceptować sytuacji, w której uczciwi mieszkańcy byliby zmuszeni ponosić koszty również za nielegalnych odbiorców wody i podłączeń do kanalizacji – dodaje Dorota Jankowska.

Aby skorzystać z abolicji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i złożyć go w Urzędzie Miejskim w Sulejowie (ul. Konecka 42, wejście A, Biuro Obsługi Mieszkańców, w poniedziałek w godzinach od 9.00 do 17.00, od wtorku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30). Od 16 lutego na terenie miasta i gminy Sulejów rozpoczną się kontrole. Kiedy kontrolerzy stwierdzą, że na danej posesji nielegalnie pobiera się wodę, odprowadza ścieki lub stwierdzą celowe uszkodzenie wodomierzy albo ich brak, mogą zdecydować o odcięciu wody i zablokować odbiór ścieków. Przepisy określają także kary pieniężne: za nielegalne pobieranie wody – grzywna do 5 tys. zł, za nielegalne odprowadzanie ścieków – do 10 tys. zł, za zerwaną lub uszkodzoną plombę na urządzeniach pomiarowych – do 5 tys. zł.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taki jeden
taki jeden
7 lutego, 2018 18:00

Jankowska ?? Jankowska na burmistrza !!!

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!