Nadchodzące wydarzenia

Krzysztof Zanussi w niedzielę w Piotrkowie

W najbliższą niedzielę (27 maja) w centrum idei „Ku Demokracji” gościć będzie znany reżyser Krzysztof Zanussi. Spotkanie odbędzie się na dziedzińcu o godz. 17.00.
Krzysztof Zanussi znany jest na całym świecie nie tylko jako reżyser, ale także pisarz, filozof i publicysta. Nagradzany za twórczość i odznaczony najwyższymi odznaczeniami za zasługi. Krzysztof Zanussi otrzymał tytuł doktora honoris causa m. in. KUL, Uniwersytetu Łódzkiego, a także Medal Per artem ad Deum (Przez sztukę do Boga), przyznawany przez Papieską Radę ds. Kultury.

Po spotkaniu odbędzie się projekcja ostatniego filmu Krzysztofa Zanussiego pt. „Obce ciało”. Jest to opowieść o młodym pracowniku korporacji prześladowanym przez przełożone-feministki, które nie akceptują jego religijnej postawy. Film wzbudził kontrowersje, że bohaterem jest katolik otoczony przez kobiety bez skrupułów i niemoralne. W rolach głównych: Agata Buzek, Agnieszka Grochowska, Weronika Rossati. Wstęp na film tylko za okazaniem wejściówek. Jak informuje CIKD, wejściówki można będzie otrzymać po Mszy Świętej, w zakrystii.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!