Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Krytyczny stan pieszego potrąconego przez samochód na ulicy Słowackiego w Piotrkowie

Do zdarzenia doszło we wtorek (28.05) po godzinie 16:30 na ulicy Słowackiego, w rejonie ulicy Dworskiej, gdzie pieszy przechodząc przez jezdnię, wyszedł zza autobusu komunikacji miejskiej wprost pod jadącego forda. W wyniku obrażeń mężczyzna w krytycznym stanie został przewieziony do szpitala. – Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię – mówią policjanci.

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Słowackiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Od razu na miejsce wysłał patrol Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, wynika, że pieszy, chcąc przejść przez jezdnie wyszedł zza innego pojazdu wprost pod jadącego forda transita, jadącego w kierunku centrum. W wyniku poniesionych obrażeń 78-letni piotrkowianin został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi. Kierujący fordem, 21-latek był trzeźwy – relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Policjanci apelują do niechronionych uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, podczas przechodzenia przez jezdnię. – Chcąc przejść na drugą stronę, upewnijmy się, że jesteśmy widoczni, a kierowcy nadjeżdżających pojazdów widzą nasze zamiary – mówią mundurowi. Pamiętajmy, że jadący pojazd, ma zdecydowanie dłuższą drogę hamowania, a my jako piesi, nie posiadamy żadnej ochrony.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!