Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kradli złom i trafili za kratki – stalowe

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży z włamaniem oraz ukradli piec. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieca oraz akumulatorów samochodowych w miejscowości Korytnica, gminie Sulejów. Chwilę po tym, wpłynęło też zgłoszenie, że doszło do kradzieży z włamaniem na jednej z posesji przy ulicy Mickiewicza w Piotrkowie.

– Policjanci od razu rozpoczęli ustalanie sprawcy obu zdarzeń. Na podstawie zebranych materiałów oraz nagrań z monitoringu wytypowali sprawców oraz miejsce gdzie mogą przebywać. Już po krótkiej chwili zapukali do drzwi amatorów cudzego mienia. 24 oraz 30-latek przyznali się, że tego dnia pożyczonym fordem pojechali do miejscowości Korytnica, gdzie z jednej z posesji zabrali piec do centralnego ogrzewania oraz dwa akumulatory. Po powrocie do Piotrkowa, uszkadzając kłódkę do ogrodzenia jednej z posesji przy ulicy Mickiewicza, weszli na jej teren, skąd ukradli elementy metalowe i mosiężne. Mężczyźni przyznali również, że skradzione łupy sprzedali na złomie – informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym ich losie wkrótce zdecyduje sąd.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!