GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Kozy czekały na autobus?

Policjanci z Posterunku Policji w Rozprzy otrzymali zgłoszenie o niecodziennych „turystkach”, które stały na przystanku w samym centrum miasta. Dwie białe kozy wyglądały, jakby oczekiwały na autobus. Policjanci ustalili i dotarli do właściciela. W związku z tym, że nie mógł on zabezpieczyć zwierząt, trafiły one pod opiekę pracowników urzędu. Właściciel wkrótce odpowie za popełnione wykroczenie.

7 listopada 2023 roku policjanci z Posterunku Policji w Rozprzy otrzymali zgłoszenie, że w centrum miasta, na przystanku autobusowym stoją dwie kozy.

Kiedy pojechali na miejsce potwierdzili tą informację. Rogate zwierzęta stały w wiacie przystankowej i wyglądały tak, jakby czekały na środek komunikacji. Mundurowi od razu rozpoczęli działania, aby ustalić właściciela zwierząt. Wraz z przedstawicielami lokalnego samorządu dotarli do mieszkańca Rozprzy. Okazało się, że jest tak nietrzeźwy, że jego stan uniemożliwia mu opiekę nad zwierzętami. Kozy zostały objęte opieką przez pracowników urzędu – relacjonuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Właściciel odpowie za popełnione wykroczenie, które mówi, że „kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

Foto: KMP Piotrków
5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: