Wydarzenia

Koszary WOT będą w Bujnach?

Czy koszary Wojsk Obrony Terytorialnej będą znajdowały się w Bujnach? Niewykluczone, że tak. Dowódca 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, gościł w środę w ZS CKP Bujny i oglądał budynki, które szkoła mogłaby przekazać WOT pod koszary. Atutem jest klasa wojskowa i policyjna, która z powodzeniem działa w placówce od kilku lat.

– Batalion piotrkowski powstanie na przełomie 2019/2020 roku i będzie jednym z największych w brygadzie łódzkiej, bo zgromadzi ponad 700 żołnierzy – powiedział w rozmowie z nami płk. Paweł Wiktorowicz, dowódca 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. – Biorąc pod uwagę uwarunkowania strategiczne i geograficzne położenia Piotrkowa Trybunalskiego, to ma on najlepszą lokalizację do powstania tutaj batalionu. Będzie skupiał południowe powiaty województwa. Począwszy od radomszczańskiego, aż do tomaszowskiego. Przemawiają za tym także względy historyczne. Ponadto jest jednym z najważniejszych miast w województwie, i naszym zdaniem Piotrków Trybunalski zasługuje na to, by po wielu latach niebytu, wojsko tutaj wróciło – dodał płk. Wiktorowicz.

Od kilku miesięcy trwają poszukiwania odpowiedniego terenu. – Od stycznia toczymy rozmowy na szczeblu wojewody, prezydenta miasta i starosty powiatu piotrkowskiego. Mamy kilka lokalizacji, i stąd nasza wizyta w Bujnach. O tyle to jest ważny punkt, ponieważ tutaj jest klasa mundurowa, czyli nasi potencjalni przyszli żołnierze – powiedział płk. Paweł Wiktorowicz.

W spotkaniu uczestniczył także Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu, który namawiał wojskowych do podjęcia współpracy ze szkołą. – Dziękuję za determinację dowódcy WOT przy powstaniu batalionu piotrkowskiego z wykorzystaniem tego najcenniejszego zasobu jakim są uczniowie i kadra naszej szkoły. Liczę na to, że droga współpracy pomiędzy WOT a szkołą dopiero się rozpoczyna – powiedział wicestarosta.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wot-srot
wot-srot
12 kwietnia, 2018 09:34

Zielone ludziki Antka 🙂

Psem
Psem
12 kwietnia, 2018 12:06

zbrojne ramię Pis

Jola
Jola
12 kwietnia, 2018 13:29

Bron tej armi Antka swira to proca

skibi
skibi
18 kwietnia, 2018 08:19

swietnie bedzie blisko na zgrupowania dojezdzac

Powiązane artykuły

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!