GrabicaKulturaWażne wiadomościWydarzenia

Kościółek w Grabicy nabrał nowego blasku

W zabytkowym parku w Grabicy stoi wyjątkowa, drewniana budowla – kaplica pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła (wystawiona w latach 1945-46). Ten Kościół, który od dawna służy wiernym, wymagał pilnych napraw, dlatego Rada Gminy Grabicy podjęła decyzję by wesprzeć finansowo prace budowlane związane z renowacją tego obiektu.

Dofinansowanie w kwocie ponad 240 tysięcy przeznaczono na wyremontowanie budynku z zewnątrz poprzez uzupełnienie zniszczonego drewna nowym oraz zaimpregnowanie całości. Odrestaurowano dach, wzmocniono fundamenty oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową (wszystkie prace były zrealizowane w uzgodnieniu i pod nadzorem konserwatora zabytków).

Wyremontowany zabytkowy Kościół odzyskał pierwotną świetność i blask. Jest również świadectwem kultury i sztuki minionych wieków i do dziś pełni funkcję czynnej świątyni parafialnej. Dla społeczności Gminy Grabica ważne jest by go ochronić przed zniszczeniem i zachować dla potomnych, ponieważ jest jedną z niewielu atrakcji turystycznych, która będzie promować dziedzictwo kulturowe regionu.

3.8 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!