Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kopernik sprzed I LO przez chwilę był ”tęczowy”. Nieznany mężczyzna zwyzywał aktywistów i ukradł flagę – VIDEO

Na pomniku Mikołaja Kopernika przed I LO w Piotrkowie, pojawiła się dziś wieczorem (środa) tęczowa flaga. Happening zakończył się nieprzyjemnym incydentem, bowiem krótko po tym jak flaga się tam znalazła, nieznany mężczyzna, używając wulgaryzmów podbiegł, ukradł ją i pospiesznie odjechał swoim samochodem.

Piotrkowski pomnik Kopernika dołączył do monumentów w całym kraju na których zawisły tęczowe flagi. – Dzisiejszy happening to gest wsparcia dla osób poczuwających się do trzeciej płci. To gest sprzeciwu wobec homofobii i przemocy wobec wszystkich osób. W katolicyzmie i dawnej chrześcijańskiej sztuce tęcza to symbol miłosierdzia i nadziei, którą Bóg daje nam, ludziom. W Biblii tradycyjnie tęcza występuje po potopie opisanym w Księdze Rodzaju. Tęcza to znak łączący Boga z ludźmi. Tęcza nie obraża. To symbol pokoju i miłości – mówili organizatorzy środowego happeningu.    

Tęcza jak szybko się pojawiła, tak szybko zniknęła. W pewnym momencie, niezwykle agresywny mężczyzna, używając wulgaryzmów, podbiegł do pomnika, ukradł flagę i uciekł.

5 2 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dama
Dama
12 sierpnia, 2020 23:10

Taki bohater, a się wstydzi i ucieka!

Kaziu
Kaziu
13 sierpnia, 2020 06:58

Dobrze zrobił, są jeszcze prawdziwi faceci ! A nie hipisowskie marionetki !

Piotrkowianka
Piotrkowianka
13 sierpnia, 2020 08:21

Brawa dla tego pana!! Ja nie widziałam żeby był agresywny więc trochę przekoloryzowal pan. A pani pingot pcha się już wszędzie. Usiądź na tylko kobieto!

brak
brak
Reply to  Jarosław Krak
13 sierpnia, 2020 10:09

Może u niej w domu to codzienność.

Anonim
Anonim
Reply to  Jarosław Krak
13 sierpnia, 2020 22:44

Nie wiem czy to można nazwać kradzieżą flagi skoro flaga w tamtym miejscu to było przestępstwo czyli znieważenie pomnika przedstawiającego postać historyczna, a z tego co wiem Kopernik nie był aktywista Lgbt 🙂

Teofil
Teofil
Reply to  Jarosław Krak
14 sierpnia, 2020 10:28

A czy powieszenie tej kolorowej szmaty na pomniku Mikołaja Kopernika, przypadkiem nie było powodem do takiego zachowania? Pani Pingot na swojej posesji może sobie ją wieszać ale nie w miejscu publicznym. Tej “kradzieży” nigdy by nie był gdyby wcześniej nie “dekorowano” w ten sposób sławnego na cały świat astronoma.

Anonim
Anonim
13 sierpnia, 2020 10:04

Facet dobrze zrobił. Brawo dla niego. Wiedział co trzeba robić w takich sytuacjach.

Ja z Piotrkowa
Ja z Piotrkowa
13 sierpnia, 2020 13:38

Mówiąc prosto – cham i złodziej!

Taki jeden
Taki jeden
Reply to  Ja z Piotrkowa
13 sierpnia, 2020 15:11

Przedstawiłeś się, a teraz napisz co mądrego wymyśliłeś w związku z tym przestępstwem. Art. 261. Znieważenie pomnika lub innego publicznie urządzonego miejsca
Dz.U.2019.0.1950 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

janusz
janusz
Reply to  Taki jeden
15 sierpnia, 2020 11:37

konstytucji nie przestrzega ale drugorzędne przepisy tak czyli wybiórczy według swojego widzi misie miłośnik prawa

Przechodzień
Przechodzień
13 sierpnia, 2020 20:36

“Kradzież”? Kłopot w tym, że oni zrobili kółko i wrócili to oddać odkładając pod pomnik Kopernika, bo wygląda na to, że to happenig był aktywistów działających najprawdopodobniej w ochronie dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego przed dewiastacją. Niestety redaktora już nie było na miejscu więc nie ma się co dziwić, że redaktor tego nie zarejestrował i pisze o “kradzieży”.

Sławek
Sławek
14 sierpnia, 2020 20:37

Brawo ten pan przynajmniej ma jaja

Gilbert
Gilbert
Reply to  Sławek
15 sierpnia, 2020 11:38

Tak, chyba jak żołędzie 🙂 tacy to zazwyczaj ukryta gejowska opcja 🙂 dużo krzyczy, a grzmoci się z kolegami po piwnicach albo na kanapie czarnego mercedesa 🙂

Back to top button
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x