GminyWażne wiadomościWydarzenia

Kontrolowali obozy młodzieżowe nad Zalewem Sulejowskim

Piotrkowscy policjanci wspólnie z tomaszowskimi i opoczyńskimi funkcjonariuszami prowadzili kontrole obozów, które odbywają się w rejonie Zalewu Sulejowskiego. Pod okiem wizytatora Kuratorium Oświaty sprawdzali, czy dzieci i młodzież bezpiecznie spędzają wolny czas. Mundurowi porozmawiali też o zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Policjanci posterunku wodnego piotrkowskiej jednostki wspólnie z wizytatorem Kuratorium Oświaty, policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz policjantami z Komendy Powiatowej w Tomaszowie Mazowieckim odwiedzili trzy obozy harcerskie i obóz żeglarski, które odbywają się przy wodach Zalewu Sulejowskiego: w Zarzęcinie i Smardzewicach.

– Wspólne działania miały na celu kontrole obiektów, pod kątem odpowiednich warunków w jakich dzieci i młodzież spędzają wakacje. Mundurowi wraz z wizytatorem sprawdzali prawidłowość przebiegu obozu, kwalifikacje wychowawców oraz kierownika, liczebność grup zgodną z przepisami, a także programy realizowane podczas wypoczynku. Mundurowi w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mieli też możliwość porozmawiania z młodzieżą o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku przy akwenach oraz w lesie. Policjanci porozmawiali z najmłodszymi jak wezwać pomoc i co należy zrobić kiedy zgubią się w lesie. Przypomnieli też o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli w zbiornikach wodnych, a także podczas korzystania ze sprzętu wodnego. Poruszony został również temat, co należy zrobić w przypadku zgubienia się, np. na plaży.

Wszystkie kontrole przebiegły pozytywnie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!