Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kontenery zastąpią strażacki namiot – AKTUALIZACJA

Od marca zeszłego roku przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym przy Rakowskiej w Piotrkowie działał namiot w którym dokonywano wstępnej segregacji chorych przyjmowanych na SOR. Przeprowadzany były w nim wywiad dotyczący zachorowania na covid-19 i w razie potrzeby wykonywano szybkie testy. Teraz strażacki dmuchany namiot, zamieni się na dwa wygodne, ogrzewane i stabilne kontenery.

– Jesteśmy niezwykle wdzięczni strażakom za wypożyczenie nam tego namiotu. Przewinęło się przez niego setki o ile nie tysiące pacjentów. Praca w kontenerach będzie miała znacznie wyższy komfort, chociażby z tego powodu, że jest ogrzewany – mówi Bartłomiej Kaźmieczak, rzecznik prasowy szpitala i dodaje: – Kontenery zostały przywiezione i zamontowane w ubiegłą środę. Połączone w jedno pomieszczenie o wymiarach 6 x 5 metrów już służy przybywającym na Szpitalny Oddział Ratunkowy piotrkowskiego szpitala. – mówi rzecznik.

Pracownicy SOR-u zgodnie twierdzą, że nowy, ogrzewany i oświetlony kontener znacząco wpłynie na komfort i bezpieczeństwo Pacjentów oraz Pracowników Szpitala, szczególnie w okresie zimowym.

Nowe pomieszczenie podzielone jest na 4 części: w pierwszej przeprowadzany jest wstępny wywiad i kwalifikacja epidemiologiczna z tzw. „ankietą covidową”. W kolejnej części docelowo będzie możliwość przeprowadzenia wstępnych badań lekarskich, natomiast 2 pozostałe pomieszczenia służyć będą izolacji osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Dla tych osób przewidziana jest dodatkowo szybka diagnoza testem antygenowym na obecność COVID-19.

Kontenery pochodzą z Agencji Rezerw Materiałowych, trafiły do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim za sprawą Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!