Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Konkurs sygnalistów myśliwskich już w ten weekend w Piotrkowie

Soliści i zespoły z całego kraju w najbliższy weekend wezmą udział w 5. edycji konkursu Sygnalistów Myśliwskich im. Andrzeja Rokickiego. Przesłuchania konkursowe kolejny raz odbędą się na Zamku Królewskim w Piotrkowie Trybunalskim. W jubileuszowej edycji konkursu weźmie udział około 20 solistów i 5 zespołów.

Konkurs rozpocznie się w sobotę o 14:00 na Rynku Trybunalskim, gdzie sygnaliści dadzą mały koncert i w korowodzie wyruszą do Zamku Królewskiego. Tam rozpoczną się przesłuchania konkursowe. Weźmie w nich udział około 20 zawodników oraz 5 zespołów. Tego samego dnia, o godzinie 19:00, w auli Akademii Piotrkowskiej, odbędzie się wykład dotyczący życia i twórczości Andrzeja Rokickiego, koncert Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej, a także poznamy wyniki konkursu solistów.

Z kolei w niedzielę, także w salach zamkowych, odbędą się przesłuchania zespołów. O 15:30 na placu przy Mediatece poznamy wyniki konkursu drużynowego, a także będzie można wysłuchać koncertu muzyki myśliwskiej. Wcześniej bo o 13:00 rozpocznie się piknik z okazji 100-lecia zjednoczonego myślistwa w Polsce.

Patronem honorowym wydarzenia jest starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!