GminyRozprzaSulejówWażne wiadomościWydarzenia

Komunikat sanepidu w sprawie wody w gminie Rozprza i Sulejów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał oświadczenie w sprawie wodociągu z ujęcia wody w Mierzynie w gminie Rozprza. Wynika z niego, że woda pozbawiona jest już bakterii e-coli i nadaje się do picia.

W Komunikacie PSSE czytamy między innymi: w badaniach jakości wody z wodociągu publicznego Mierzyn zaopatrującego miejscowości: Mierzyn, Bagno, Bryszki, Cekanów, Ignaców, Kol. Mierzyn, Łazy Duże, Łochyńsko, Pieńki, Stefanówka, Staszówek, Straszów, Rajsko Duże, Rajsko Małe, Romanówka, Zmożna Wola, oraz w gm. Sulejów – Łazy Dąbrowa, stwierdzono poprawę jakości wody w zakresie parametrów mikrobiologicznych. Woda nadaje się do spożycia

W związku z komunikatem sanepidu, oświadczenie wydał rozprzański urząd miasta.

Zakład Gospodarki Komunalnej w Rozprzy informuje, że po przeprowadzeniu kolejnych badań wody z wodociągu publicznego Mierzyn nie stwierdzono przekroczenia parametru ogólnej liczy mikroorganizmów i woda jest zdatna do użytku bez żadnych ograniczeń.

Dezynfekcja sieci, która miała na celu doprowadzenie wody do zgodnych   z normą została zakończona. Obecnie cała sieć zasilana z ujęcia Mierzyn jest intensywnie płukana, a co za tym idzie wyczuwalny zapach uprzedniego chlorowania wody będzie zanikał.

Za niedogodności wynikające z uciążliwości korzystania w ostatnim czasie z w/w wodociągu przepraszamy.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!