Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Komenda Miejska PSP przygotowuje się do gruntownego remontu

Coraz więcej nowoczesnego sprzętu posiada piotrkowska straż pożarna, a miejsca do jego przechowywania nie przybywa. Nasza jednostka już od kilku lat stara się o przyznanie środków finansowych na gruntowny remont strażnicy.

Piotrkowska straż pożarna jest jedną z większych jednostek w województwie łódzkim. Strażnicę przy Jagiellońskiej w Piotrkowie, strażacy zajmują od wiosny od 1956 roku. Od tego czasu wiele rzeczy diametralnie się w niej zmieniło, ale w związku z ciągłym rozwojem strażaków, zwiększają się ich potrzeby. Specjalistycznego sprzętu przybywa, a miejsca do jego przechowywania jest tyle samo. Nasza jednostka już od kilku lat stara się o przyznanie środków finansowych na gruntowny remont strażnicy.

W tej sprawie w Piotrkowie gościli niedawno Zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st.bryg. Zbigniew Łyszkowicz. Podczas spotkania Komendant Miejski bryg. Paweł Dela zapoznał wizytujących ze stanem obiektów komendy oraz przedstawił program inwestycji modernizacji obiektów strażnicy.

Program obejmuje remont i rozbudowę pomieszczeń garażowych, przebudowę wiat garażowo-magazynowych, budowę myjni oraz wspinalni, modernizację utwardzenia placu wewnętrznego łączenie z budową systemu odprowadzania wód opadowych. Na obecnym etapie użytkowania obiektu strażnicy KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim, modernizacja tych obiektów jest inwestycją priorytetową i oczekiwaną od lat. Ma ona szczególne znaczenie dla zapewnienia właściwych warunków pełnienia służby funkcjonariuszy oraz właściwego przechowywania i utrzymywania należytego stanu technicznego sprzętu transportowego.

Komendant Miejski PSP bryg. Paweł Dela.

Jeśli w budżecie centralnym znajdą się pieniądze na remont piotrkowskiej strażnicy, dokumentacja techniczna powstanie prawdopodobnie w 2022 roku. Szacuje się, że rok później ruszyłby prace budowlane, które mogłyby zakończyć się w 2024 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!