Kolory Polski w Wolborzu (galeria)

Views: 575
Oklaskami na stojąco dziękowała liczna publiczność zespołowi Caravana Banda, który przybył do Wolborza z Filharmonią Łódzką.
Projekt pod nazwą Kolory Polski to wędrowny festiwal realizowany przez Filharmonię Łódzką, która odwiedza tylko wybrane miasta, gdzie publiczność i otoczenie gwarantuje sukces koncertu. Tak było i w Wolborzu, gdzie Kolory Polski zawitały ponownie. Tym razem strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł zorganizowania koncertu w plenerze, w parku pałacu biskupów kujawskich.
Otoczenie parku na początku wspaniale wypełnił śpiew amatorskiego chóru działającego przy Filharmonii Łódzkiej, to była jednak tylko rozgrzewka. Licznie zebrana publiczność, która przyjechała do Wolborza z różnych zakątków województwa w iście piknikowym nastroju, na kocach, krzesełkach i leżakach oczekiwała na gwiazdę wieczoru, zespół Caravana Banda z jej charyzmatyczną wokalistką.
Tuż przed występem, o wyjątkowym miejscu tegorocznego koncertu, o parku i pałacu biskupów kujawskich, opowiedział zebranym burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.
Potem z pałacu rozbrzmiewać zaczęła już bałkańska muzyka. To muzycy, grając, szli w kierunku sceny, gdzie rozpoczęła się prawdziwa muzyczna uczta.
Muzyka Caravana Banda, to połączenie różnych tradycji i stylów muzycznych z kilku zakątków świata. Od ponad trzech lat grupa podbija serca słuchaczy w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i Polsce, a od niedawna także w Brazylii. Gwiazda zespołu, Magda Navarrete, to pełna gorącej energii wokalistka i tancerka, o czym mogli przekonać się zebrani na koncercie w Wolborzu.
Zespół zagrał w składzie: Magda Navarrete – wokal/taniec, Tomas Prusa – saksofon/wokal/aranżacje, Andrzej Lewocki – gitara/oud/cajón, Jiří Genrt – tuba, Jakub Masek – eufonium, Václav Kalenda – trąbka, Mateusz Sieradzan – tapan/cajón/darabuka.
Na zakończenie koncertu były kwiaty dla wokalistki i podziękowania za przygotowanie wyjątkowego występu.
Burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros, serdecznie dziękuję Filharmonii Łódzkiej za wspaniałą organizację i promocję Wolborza, oraz Sławomirowi Przybyłowi, dyrektorowi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, który udostępnił obiekt na to muzyczne wydarzenie.
Kolejne Kolory Polski zawitają do Wolborza za rok.
Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *