KulturaUncategorizedWolbórzWydarzenia

Kolory Polski w Wolborzu (galeria)

Oklaskami na stojąco dziękowała liczna publiczność zespołowi Caravana Banda, który przybył do Wolborza z Filharmonią Łódzką.
Projekt pod nazwą Kolory Polski to wędrowny festiwal realizowany przez Filharmonię Łódzką, która odwiedza tylko wybrane miasta, gdzie publiczność i otoczenie gwarantuje sukces koncertu. Tak było i w Wolborzu, gdzie Kolory Polski zawitały ponownie. Tym razem strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł zorganizowania koncertu w plenerze, w parku pałacu biskupów kujawskich.
Otoczenie parku na początku wspaniale wypełnił śpiew amatorskiego chóru działającego przy Filharmonii Łódzkiej, to była jednak tylko rozgrzewka. Licznie zebrana publiczność, która przyjechała do Wolborza z różnych zakątków województwa w iście piknikowym nastroju, na kocach, krzesełkach i leżakach oczekiwała na gwiazdę wieczoru, zespół Caravana Banda z jej charyzmatyczną wokalistką.
Tuż przed występem, o wyjątkowym miejscu tegorocznego koncertu, o parku i pałacu biskupów kujawskich, opowiedział zebranym burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.
Potem z pałacu rozbrzmiewać zaczęła już bałkańska muzyka. To muzycy, grając, szli w kierunku sceny, gdzie rozpoczęła się prawdziwa muzyczna uczta.
Muzyka Caravana Banda, to połączenie różnych tradycji i stylów muzycznych z kilku zakątków świata. Od ponad trzech lat grupa podbija serca słuchaczy w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i Polsce, a od niedawna także w Brazylii. Gwiazda zespołu, Magda Navarrete, to pełna gorącej energii wokalistka i tancerka, o czym mogli przekonać się zebrani na koncercie w Wolborzu.
Zespół zagrał w składzie: Magda Navarrete – wokal/taniec, Tomas Prusa – saksofon/wokal/aranżacje, Andrzej Lewocki – gitara/oud/cajón, Jiří Genrt – tuba, Jakub Masek – eufonium, Václav Kalenda – trąbka, Mateusz Sieradzan – tapan/cajón/darabuka.
Na zakończenie koncertu były kwiaty dla wokalistki i podziękowania za przygotowanie wyjątkowego występu.
Burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros, serdecznie dziękuję Filharmonii Łódzkiej za wspaniałą organizację i promocję Wolborza, oraz Sławomirowi Przybyłowi, dyrektorowi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, który udostępnił obiekt na to muzyczne wydarzenie.
Kolejne Kolory Polski zawitają do Wolborza za rok.
0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!