Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kolizja warta 1500 złotych!

Policjanci piotrkowskiej drogówki za spowodowanie kolizji na ulicy Miast Partnerskich nałożyli na kierującego golfem mandat w wysokości 1500 złotych, zgodny z nowym taryfikatorem. Karę otrzymał także sprawca kolizji na ulicy Wodnej w Piotrkowie. Przypominamy, że niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych, jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Jedź ostrożnie, dojedź bezpiecznie do celu.

20 stycznia 2022 roku o godzinie 17:30 piotrkowscy policjanci pojechali na ulicę Miast Partnerskich. – Doszło tam do zdarzenia z udziałem pojazdu osobowego oraz ciężarowego z naczepą. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący volkswagenem golfem, jadąc w kierunku ulicy Wolborskiej, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. W wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem i najechał na tył, jadącego przed nim pojazdu ciężarowego z naczepą. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca golfa za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 1.500 złotych. Za popełnione wykroczenie otrzymał też 6 punktów karnych. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. – informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Do innej kolizji doszło około godziny 19.00 u zbiegu ulic Wodnej i Witowskiej w Piotrkowie. Zderzyły się tam opel i bmw. Podobnie i w tym wypadku, nikomu nic się nie stało.

Policjanci przypominają, aby podczas zimowej aury zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Obniżające się temperatury bardzo szybko mogą doprowadzić do oblodzenia nawierzchni. Pod pokrywą śnieżną w wielu miejscach również tworzą się oblodzenia. Dlatego należy dostosowywać prędkość do warunków na drodze, a także zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego nas pojazdu. Należy pamiętać też, że oblodzona nawierzchnia w znacznym stopniu wydłuża drogę hamowania i może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem. Trudne warunki pogodowe wymagają również dużej uwagi i skupienia od kierujących pojazdami.


5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!