Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kolejni pijani kierowcy wyeliminowani z ruchu

5 nietrzeźwych kierujących pojazdami i jeden rowerzysta to finał kontroli drogowych przeprowadzonych podczas minionego weekendu. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie.

Piotrkowscy policjanci, jak każdego dnia, w miniony weekend przeprowadzali kontrole drogowe. Pierwszą z nich policjanci przeprowadzili 10 lutego 2024 roku po godzinie 7:30 w rejonie skrzyżowania ulicy Żelaznej i Roosevelta.

Jak się okazało 44-latek kierował volkswagenem mając blisko promil alkoholu w organizmie. Piotrkowianin został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo odpowie wkrótce przed sądem. Tego samego dnia policjanci skontrolowali również kierowcę toyoty. Kierujący również był w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, po przeprowadzonym badaniu 47-latek w organizmie miał również blisko promil alkoholu. Kolejnym nietrzeźwym kierowcą był 21-latek, który „wpadł” podczas kontroli drogowej w miejscowości Oprzężów, gminie Wola Krzysztoporska. Mężczyzna kierował toyotą mając ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Po godzinie 22:20 w Woli Moszczenickiej policjanci skontrolowali kierującą renault, po badaniu zawartości alkoholu okazało się, że 41-latka miała ponad pół promila alkoholu w organizmie – mówi asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Kolejne kontrole wykonywano także ostatniego dnia weekendu. W niedzielę, policjanci skontrolowali dwóch nietrzeźwych kierowców.

Po godzinie 8:00 na ulicy Wierzejskiej, w Piotrkowie Trybunalskim skontrolowali kierującą renault. Jak się okazało 47-letnia piotrkowianka miała blisko promil alkoholu w organizmie. Natomiast przed godziną 11:00 w Łęcznie, gminie Sulejów, policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący pojazdami za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, wkrótce odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwy cyklista również odpowie za popełnione wykroczenie – dodaje Gajewska.

Policjanci cały czas przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia oraz wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Wsiadając za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości narażamy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, wsiadasz za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości- zagrażasz sobie oraz innym!

Foto: KMP
5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!