Wydarzenia

Kolejni dilerzy narkotykowi zatrzymani

5 osób zatrzymanych, dozory i tymczasowy areszt, to wynik policyjnych działań wymierzonych w przestępczość narkotykową na terenie powiatu piotrkowskiego. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Piotrkowscy policjanci gromadzili informacje na temat osób podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. 14 stycznia 2020 roku zapukali do kilku mieszkań, gdzie miały przebywać osoby zamieszane w ten proceder. – W jednym z domów na terenie powiatu piotrkowskiego policjanci przeszukując pomieszczenia znaleźli blisko 12 gramów suszu marihuany. Właścicielem zabezpieczonych środków odurzających był mieszkający tam 26-latek. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn. 26-latek miał w domu blisko 1 gram zabronionych substancji. Zatrzymany został także 23-latek, który na terenie powiatu tomaszowskiego uprawiał 90 krzaków konopi innych niż włókniste. Dalsze policyjne ustalenia zaowocowały zatrzymaniem w Piotrkowie Trybunalskim 28-latka i jego o 25-letniej partnerki.W wynajmowanym mieszkaniu mężczyzna posiadał blisko 83 gramy marihuany, do laboratorium kryminalistycznego trafi też znaleziona przez policjantów krystaliczna biała substancja. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono pieniądze, pochodzące z przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił postawić wszystkim osobom zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 26-latek i jego rówieśnik usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. 23-latkowi przedstawiono zarzut handlu narkotykami. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Zastosowano wobec niego policyjny dozór. – informuje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Tym samym środkiem zapobiegawczym została objęta kobieta, za przestępstwo udzielania środków odurzających innym osobom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. 28-letni mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości zabronionych substancji oraz handel narkotykami.Za narkotykowe przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat za więziennymi kratami Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1111
18 stycznia, 2020 13:00

Ale zaje… Strzała w Piotrkowie jawnie sprzedają na ulicach dopalacze i nic nie robią a łapią osoby co mają czyste zioło dla siebie i wielce co a może to CBDBRAWOCPOLICJA

Sprawdź także
Close
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close