GminyWażne wiadomościWydarzenia

Kolejne utrudnienia na A1 i DK91 – sprawdź szczegóły

W najbliższych dniach kierowców czekają kolejne utrudnienia na krajowej 91 tuż za Piotrkowem jadąc w stronę Łodzi, a także na A1 jadąc w stroną Katowic.

Kolejne zatrzymania ruchu czekają kierowców jadących budowaną autostradą A1. Na odcinku Kamieńsk – Radomsko, na 425 kilometrze trasy będą prowadzone prace związane z szalowaniem jednego z wiaduktów. W związku z tym dziś i jutro (8 i 9 września) w godzinach od 21.00 – 2.00 należy spodziewać się kilku chwilowych zatrzymań ruchu.  Przerwy nie powinny być dłuższe niż 10 – 15 minut. Odcinek, na którym będą prowadzone prace można ominąć jadąc drogą krajową 91.

Z kolei w nocy z czwartku na piątek (10/11 września) przerw w ruchu należy spodziewać się na węźle Piotrków Trybunalski – Południe. Ma to związek z utrzymaniem oznakowania po ostatnich zmianach organizacji ruchu. W związku z tym konieczne będzie uzupełnienie wodą ok. 250 – 300 zastaw z tworzywa sztucznego  (znaki U-25c ). Ponieważ każdy z nich wymaga ok. 100 – 120 litrów wody, trzeba będzie zużyć 25 – 36 ton wody.  To pojemność dużej cysterny samochodowej, zatem wykonanie tej operacji jest niemałym wysiłkiem i wymaga czasu.  Części z tych prac nie da się wykonać inaczej, niż z jezdni, co będzie się wiązało z koniecznością chwilowego zatrzymania ruchu. W tym przypadku przewidzianych jest kilka przerw 20 – 25 minutowych.  Prace mają rozpocząć się o godzinie 22.00 w czwartek i zakończyć w piątek ok. 5:00. Również ten odcinek można ominąć korzystając z drogi krajowej 91.

Dziś także (08 września) na DK 12/91 rozpoczyna się remont nawierzchni. Prace będą prowadzone na wysokości Tuszyna na obu jezdniach i obejmą odcinek o łącznej długości nieco ponad 5,5 km. W pierwszej kolejności zostanie sfrezowana stara warstwa nawierzchni,  a następnie zostanie ułożona nowa. Prace będą prowadzone tzw. połówkami jezdni. To znaczy, że na połowie jezdni będzie odbywał się ruch, a  druga połowa będzie remontowana. W miejscach, gdzie będą prowadzone roboty kierowcy napotkają zwężenia i ograniczenia do 50 km/h, w miejscach, gdzie jest teren zabudowany i do 60 km/h poza terenem zabudowanym.

Prace mają się zakończyć do piątku  11 września, ale w przypadku deszczowej aury ten termin może zostać zmieniony.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!