CzarnocinGminyGorzkowiceGrabicaŁęki SzlacheckieMoszczenicaRęcznoRozprzaWola KrzysztoporskaWydarzenia

Kolejne place zabaw i siłownie w powiecie!

W kolejnych gminach powiatu powstaną place zabaw i siłownie zewnętrzne. Inwestycje powstają dzięki pieniądzom unijnym rozdysponowanym za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „BUD-UJ Razem”. Unijne wsparcie wsparcie popłynie także do przedsiębiorców.

Dofinansowanie trafi do ośmiu gmin powiatu piotrkowskiego. Z unijnego tortu wydzielono pieniądze dla lokalnych firm na ich rozwój, a także na budowę placów zabaw i siłowni.

Gmina Czarnocin:
W zakresie „Podejmowania działalności gospodarczej” wsparcie uzyskało 3 przedsiębiorców na łączną kwotę 300 tys. zł. Ponadto Gmina Czarnocin otrzymała wsparcie w wysokości 76 176 zł na budowę siłowni zewnętrznych w miejscowościach Czarnocin i Dalków.

Gmina Gorzkowice:
W ramach „Podejmowania działalności gospodarczej” wsparcie uzyskał jeden przedsiębiorca na kwotę 100 tys. zł.

Gmina Grabica:
W zakresie „Rozwijania działalności gospodarczej” wsparcie uzyskało 3 przedsiębiorców na łączną kwotę 618 293 zł. Ponadto Gmina Grabica uzyskała wsparcie w wysokości 37 tysięcy złotych na budowę placu zabaw na terenie miejscowości Lubanów.

Wola Krzysztoporska:
W zakresie „Podejmowania działalności gospodarczej” wsparcie uzyskało 2 przedsiębiorców na łączną kwotę 200 tys. zł. W zakresie „Rozwijania działalności gospodarczej” wsparcie uzyskał 1 przedsiębiorca na kwotę 101 500 zł. Poza tym Gmina Wola Krzysztoporska otrzymała wsparcie w wysokości 190 886 zł na budowę czterech placów zabaw i siłowni zewnętrznych na terenie miejscowości : Blizin, Laski, Siomki, Kozierogi. Wokół placów zabaw i siłowni zewnętrznych zlokalizowane będą także lampy oświetleniowe (w Blizinie- 6, w Kozierogach – 1, w Laskach – 7, w Siomkach – 6). Plac zabaw wraz z siłownią zewnętrzną otoczone zostaną ogrodzeniem panelowym o wys. 1,50 m z 2 furtkami oraz oddzielone od siebie ogrodzeniem wewnętrznym o wys. 1,10 m z furtką. Pomiędzy placem zabaw a siłownią zewnętrzną znajdzie się droga techniczna w postaci utwardzeń kostką betonową.

Gmina Łęki Szlacheckie :
Gmina otrzymała wsparcie w wysokości 99 266 zł na budowę placów zabaw w miejscowościach: Tomawa, Podstole, Trzepnica.

Gmina Moszczenica:
W zakresie „Rozwijania działalności gospodarczej” wsparcie uzyskał 1 przedsiębiorca na kwotę 237 500 zł.

Gmina Ręczno:
W ramach „Podejmowania działalności gospodarczej” wsparcie uzyskał 1 przedsiębiorca na kwotę 100 tys. zł. Ponadto Gmina Ręczno otrzymała wsparcie w wysokości 100 741 zł na budowę placów zabaw w miejscowościach Bąkowa Góra, Majkowice, Paskrzyn.

Gmina Rozprza:
W ramach „Podejmowania działalności gospodarczej” wsparcie uzyskało 2 przedsiębiorców na łączną kwotę 200 tys. zł. Natomiast w ramach „Rozwijania działalności gospodarczej” wsparcie uzyskało 2 przedsiębiorców na łączną kwotę 390 626 zł.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
15 lutego, 2018 14:22

A Aleksandrów?

Mamroczący
Mamroczący
15 lutego, 2018 18:38

Dionowi byłoby chyba nie po drodze z ta kasą 🙂

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!