SportZapasy

Kolejne medale zapaśników AKS Madej Wrestling Team

Zawodnicy AKS MADEJ WRESTLING TEAM  zdobyli kolejne medale mistrzostw kraju. Na podium stawali Krzyszof Bieńkowski, Zbigniew Baranowski, Patryk Dublinowski, Julija Tkacz, Iłona Semkiw i Żan Bełeniuk.

Najlepsi wolniacy w tym roku rywalizowali w Teresinie, gdzie klasę potwierdzili Zbigniew Baranowski i Krzysztof Bieńkowski. Pierwszy wywalczył złoto w kategorii 65 kg, a drugi w wadze 92 kg. Brązowy medal wywalczył z kolei Patryk Dublinowski startujący w kategorii 86 kg. Magomedmurad Gadżijew nie startował ze względu na lekki uraz – aktualny wicemistrz świata nie chciał ryzykować pogłębienia kontuzji.

Nasze gwiazdy nie miały sobie równych w mistrzostwach Ukrainy. W zapasach kobiet na najwyższym stopniu podium stanęły Iłona Semkiw (kat. 50 kg) i Julija Tkacz (kat. 62 kg), a Żan Bełeniuk triumfował wśród klasyków w kategorii 87 kg.