MoszczenicaWydarzenia

Kolejne inwestycje w Moszczenicy

Źródło: UG Moszczenica

Już wkrótce ruiny zamienią się w nowoczesny obiekt. W urzędzie podpisano umowę obejmującą zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy budynku biurowego. Przetarg wygrała moszczenicka firma MOKADI. Umowę podpisali Karolina Kaźmierczak oraz skarbnik gminy Anna Kaźmierczak i wójt gminy Marceli Piekarek.

Obecnie rozpoczęły się prace projektowe. Projektowany dwupiętrowy budynek ma posiadać  m.in. powierzchnie biurowe, serwerownie, sale konferencyjne i pomieszczenia socjalne. W nową bryłę wkomponowane będą historyczne elementy.

– Mam nadzieję, że to będzie wizytówka gminy – mówi wójt Marceli Piekarek. Zdaniem wójta Piekarka, MTI to projekt o ogromnym znaczeniu społecznym. Wpłynie na rynek pracy,  przyspieszy gazyfikację gminy oraz poprawi np. ciśnienie wody w kranach. – Warto podkreślić, że w ramach unijnej dotacji, przy budowie i uzbrojeniu terenów poindustrialnych, modernizację przejdzie ujęcie wody, a moszczenicka sieć wodno-kanalizacyjna zostanie w części przebudowana.

Zainwestowane pieniądze mają poprawić obecną i przyszłą sytuację mieszkańców, i przede wszystkim wspomóc rozwój gospodarczy. Projekt ma pozyskać inwestorów zewnętrznych, ale urzędnicy liczą także na rozwój lokalnej przedsiębiorczości. – Taka baza pozwoli również samodzielnie prowadzić swój biznes, właśnie u nas na profesjonalnie przygotowanym przy udziale środków unijnych terenie. – Chcemy zatrzymać odpływ młodych i wykształconych ludzi do miast. Teraz większość firm prowadzi swój biznes w Internecie, a my dajemy im stabilny i niezawodny dostęp do klientów na całym świecie – podkreśla Piekarek.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Irenka
Irenka
17 września, 2018 09:07

Ludzie prowadzą biznes w internecie, ale na pewno nie z gminnego internetu. A ci państwo dostarczają internet, więc budują dla siebie. Poza tym skoro mają już większość moszczenickiego biznesu, to i pozycję wójta niech przejmą. Na biznesie się znają i zrobili dla tej gminy więcej niż wszyscy wójtowie razem wzięci.

Anonimowo
Anonimowo
8 kwietnia, 2019 23:39

Ta fabryka to piękny zabytek kto zezwolił na jej zburzenie pomaga do nieba

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x