GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Kolejna edycja akcji „Zdążyć przed strażakami”

Kolejny raz strażacy z OSP Gorzkowice przy wsparciu wójta Alojzego Włodarczyka, organizują akcję „Zdążyć przed strażakami”. Akcja ma na celu umożliwienie mieszkańcom skorzystanie z usług kominiarskich na preferencyjnych warunkach cenowych. Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród naszych mieszkańców.

Drożność przewodów kominowych i wentylacyjnych to absolutnie podstawowy element bezpieczeństwa dla domowników i użytkowników domów i mieszkań. – Lato, to doskonały czas na takie prace, ponieważ, nie korzystamy z pieców tak intensywnie jak w szczycie okresu grzewczego. Warto zadbać o nasze bezpieczeństwo, dlatego zachęcam państwa do wzięcia udziału w tej akcji – przekonuje wójt Alojzy Włodarczyk.

Pożar sadzy w kominie, jest bardzo niebezpieczny. Może spowodować pęknięcie komina i przeniesienie się ognia do wnętrza pomieszczenia. Wylatujące w czasie takiego pożaru iskry i płaty palącej się sadzy, mogą być przyczyną pożaru sąsiednich budynków i materiałów palnych znajdujących się w pobliżu. – Dzięki corocznych akcjom organizowanym w naszej gminie, liczba takich zdarzeń jest incydentalna – przyznaje Robert Dziagacz z gorzkowickiej OSP.

Tegoroczne wizyty kominiarzy zaczną się 16.08.2023 r. i potrwają przez kilka kolejnych dni, w zależności od liczby osób zainteresowanych. Usługi świadczyć będzie firma kominiarska z Piotrkowa Trybunalskiego.

Zapisy pod numerami telefonów:
660 677 111 – Dariusz Świstak Skarbnik OSP Gorzkowice
44 6818 006 w.32 – Urząd Gminy Gorzkowice

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!