Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kolej+ bez nowej linii z Piotrkowa do Łodzi. Jest za to elektryfikacja tej do Bełchatowa

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły ocenę formalną wniosków zgłoszonych do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej+ do 2028 roku. Wśród 79 zgłoszonych propozycji spełniających kryteria i cele Programu jest ten który mówi o elektryfikacji linii kolejowej 24 z Piotrkowa Trybunalskiego w Bełchatowa. Nie ma za to wniosku na budowę nowej linii kolejowej z Piotrkowa, przez Srock, Tuszyn, Rzgów do Łodzi Kaliskiej – dlaczego? okazuje się, że nasz wniosek nie był złożony.

Wśród projektów które przeszły do II etapu jest ten dotyczący Piotrkowa i Bełchatowa. Pozytywną weryfikację ma za sobą wniosek dotyczący modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 24 na odcinku Piotrków Trybunalski – Bełchatów z wydłużeniem do Bogumiłowa. Kolejny to, budowa linii łączącej linię kolejową nr 131 (Chorzew Siemkowice) z linią kolejową nr 181 (Wieluń).

W kolejnym etapie samorządy będą miały 12 miesięcy na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. Aby wypracować jednolity standard koncepcji, samorządy będą pracowały na udostępnionych przez PLK dokumentach przetargowych dla inwestycji punktowych lub liniowych.

Niestety na liście nie znalazł się projekt Powiatu Piotrkowskiego wraz z gminami Rzgów i Tuszyn. Okazuje się, że Urząd Marszałkowski nie złożył naszego wniosku – dlaczego? zapytaliśmy o to w biurze prasowym urzędu. Po otrzymaniu odpowiedzi, opublikujemy ją.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!