KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków Trybunalski

Klimatyczne koncerty w CiKD

Źródło: CiKD

Podczas trzeciego koncertu w ramach XIV Festiwalu „Nocne Śpiewanie”, w czwartek (13 września), o godz. 19.00, na dziedzińcu CiKD będziemy mieli przyjemność posłuchać Jarosława Chojnackiego. To jeden z najlepszych głosów polskiej sceny poezji śpiewanej, laureat kilkudziesięciu konkursów i festiwali piosenki literackiej, niezrównany interpretator poezji Asnyka, Tuwima, Buszmana, Lorki i wielu innych. Autor płyt „Zabijanie czasu” i „Horyzont Zdarzeń”. O tym mazurskim bardzie Jan Jakub Kolski powiedział, że „śpiewa prosto w środek duszy”, a Jego „głos i energia przekracza kruchą fizyczność nosiciela”. Każdy koncert tego artysty to niezwykłe wydarzenie, odciskające trwały ślad w pamięci i sercach słuchaczy.

Czwarty koncert podczas festiwalu to występ piotrkowskiej grupy poetycko-muzycznej „Przeznaczenie”, który odbędzie się w sobotę 15 września, o godz. 19.30, na dziedzińcu CiKD.

Przeznaczenie” działa już ponad 10 lat, nie zmieniając charakteru swoich piosenek. Największą uwagę przywiązuje do tekstów, które stanowią warstwę nośną dla starannie dopracowanej muzyki gitarowej. Grupa wydała 3 płyty. W muzyce Przeznaczenia brzmią rytmy samby, bossa novy, bluesa, ballady rockowej, walca, reggae czy kołysanki. Grupa zaśpiewa własne utwory z nadzieją na wspólne nocne śpiewanie z publicznością. Wystąpią: Aleksandra Fidziańska, Mirosław Drożdżowski, Stanisław Kabziński, Witold Stawski, Kacper Stawski oraz Jarosław Widera.

W niedzielę 16 września, o godz.17.30, na Dziedzińcu CiKD festiwal zakończy się koncertem Olgi Szomańskiej.

Olga Szomańska – wokalistka, aktorka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika). Obecnie występuje m. in. w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki Jurandówny, w Krakowskim Teatrze Variete w musicalu „Legalna blondynka” w roli fryzjerki Paulette oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w musicalu „Zakonnica w przebraniu” jako Deloris van Cartier. Jest laureatką drugiego miejsca w VI edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Występuje także jako Marzenka Laskowska w serialu „M jak Miłość”.

UWAGA!

Ze względu na duże zainteresowanie koncertami, organizator będzie rozprowadzał bezpłatne zaproszenia jednoosobowe, gwarantujące miejsce siedzące. Wejściówki można otrzymać w Biurze Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Tryb., ul. Rycerska 3 (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 10.00 – 15.00).

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!