Klasa pożarnicza w Szydłowie – FOTO, WIDEO

Views: 468

Porozumienie dotyczące utworzenia klasy o profilu strażackim pomiędzy ZSP CKU w Szydłowie a Państwową Strażą Pożarną podpisano w środę w siedzibie szkoły. Dokument określa zasady współpracy pomiędzy stronami. To pierwsza szkoła w regionie, nad którą piotrkowska straż obejmuje patronat.

– Powstaje klasa liceum ogólnokształcącego o profilu pożarniczym. W ramach porozumienia liczymy na szeroką współpracę ze strażakami, więc z jednaj strony na to, by umożliwić uczniom uczestniczenie w zajęciach na terenie PSP, a także by pomóc im w rozwijaniu zainteresowań pożarniczych. Przede wszystkim jednak na to, by podnosić wiedzę naszych uczniów – powiedziała Wiesława Olejnik, dyrektor szkoły. Placówka planuje otwarcie jednej klasy, jednak jak zapewnia dyrektorka, jeśli zainteresowanie będzie duże, niewykluczone że klasy pożarnicze będą dwie.

To pierwsza klasa, nad którą piotrkowska straż objęła taki patronat. – Część zajęć na pewno odbywać się będzie w strażnicy przy ulicy Jagiellońskiej – zapowiedział w rozmowie z nami mł. bryg. Jakub Rytych, Komendant Miejski PSP w Piotrkowie – Chcemy edukować wszystkich młodych ludzi. Będziemy opowiadać o straży, o pracy w straży, będziemy zapoznawać uczniów ze sprzętem jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna – dodał komendant.

KLIKNIJ, BY ZAPISAĆ SIĘ DO SZKOŁY
Komentarzy: 1

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Jaki to ma sens otwierać taka klasę?że 3 razy przyjadą na wycieczkę do straży i tyle wspólnego będzie z klasą pożarnicza taka prawda