GminyPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

Kilkadziesiąt osób zdołało ukończyć ekstremalny marsz i pokonać samego siebie

69 uczestników stanęło na starcie kolejnej edycji Human Machine, czyli ekstremalnego marszu pod hasłem „Pokonaj Samego Siebie”. Centralnym punktem zawodów była galeria Focus Mall, gdzie znajdował się start oraz meta, na której zdołało się zameldować przeszło połowa zawodników, którzy wyruszyli w trasę w sobotni wieczór.

Uczestnicy tegorocznej edycji Human Machine mogli wybrać jedną z dwóch kategorii — marsz na 50 km lub 100 km. W obu przypadkach trasa była podzielona na 25-kilometrowe pętle (odpowiednio dwie oraz cztery), a limit na ich przejście wynosił 12 godzin i 24 godziny w przypadku trasy 100-kiklometrowej. Uczestnicy poruszali się ulicami w zachodniej części Piotrkowa oraz dodatkowo odwiedzili kilka miejscowości powiatu piotrkowskiego m.in. Majków oraz Rokszyce.

Ostatecznie ekstremalny marsz zdołało ukończyć łącznie 39 uczestników – 10 z nich na dystansie 100 km. Najszybciej trasę pokonali: Mariusz Merk, który pokonał dłuższą trasę w rekordowym czasie 16,5 godziny oraz Marek Błaszczyński na dystansie 50 km.

Jak podkreślają organizatorzy, w przypadku Human Machine najważniejszy nie jest czas pokonania trasy, lecz samo jej ukończenie, a właściwie to odwaga do stanięcia na starcie i podjęcia walki z własnymi ograniczeniami oraz słabościami.

– W naszej opinii wszystkim 69 osobom, które miały odwagę i determinację, aby wystartować w kolejnej edycji Human Machine, należy się olbrzymi szacunek. Oczywiście gratulujemy tym, którzy zdołali wygrać z trudami fizycznymi oraz psychicznymi i pokonać całą trasę, a dodatkowo zrobić to w naprawdę imponującym czasie. Wielkie brawa dla nich! Oczywiście już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w naszych przyszłych imprezach i podjęcia walki z samym sobą — mówi Dariusz Zimowski, jeden z organizatorów ekstremalnego marszu.