reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kierowca autobusu MZK zasłabł, a 14-latek unieruchomił pojazd. Młody bohater nagrodzony!

W poniedziałek prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak spotkał się z Bartoszem Mączką, 14-letnim chłopcem, który 13 maja 2021 roku udzielił pomocy kierowcy autobusu MZK linii nr 7 w Piotrkowie Trybunalskim. Kierowca dostał ataku drgawek i zasłabł. Bartosz bez wahania ruszył mu z pomocą oraz równolegle wyjął kluczyki ze stacyjki dzięki czemu zadbał o bezpieczeństwo pozostałych pasażerów. Podczas spotkania prezydent podziękował zarówno chłopcu jak i jego rodzicom za wzorową i godną pochwały postawę. Młody bohater oprócz listu gratulacyjnego otrzymał prezent od prezydenta miasta, a od spółki MZK, bilet na wszystkie linie ważny cały rok.

To było 13 maja. Bartosz wracał „emzetką” do domu po dodatkowych zajęciach. Kiedy autobus podjechał na przystanek, przy którym Bartosz miał wysiąść drzwi nie otworzyły się. – Spojrzałem w stronę kierowcy i wydawało się, że wszystko jest w porządku. Dopiero po chwili jakaś kobieta krzyknęła, że z kierowcą coś się dzieje. Kiedy tam podbiegłem okazało się, że ma napad drgawek. Krzyknąłem, aby zadzwonić po pogotowie. Zanim przyjechała karetka przytrzymałem kierowcy głowę wydawało się, że najgorsze już za nami. Wtedy jednak autobus nagle ruszył i znów się zatrzymał. Wszyscy w autobusie przewrócili się, a ja wróciłem do kierowcy i wyciągnąłem kluczyki ze stacyjki – relacjonował chłopiec dodając, że zadziałał instynktownie. – Nigdy wcześniej nie udzielałem nikomu pierwszej pomocy. Mieliśmy zajęcia na ten temat w szkole, ale w czasie takiego stresu myśli i działa się inaczej niż w szkole – przyznał Bartosz.

W poniedziałek z bohaterem i jego rodzicami spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak, który podkreślał, że zachowanie Bartosza to wzór godny do naśladowania. – Dziękuję Tobie za postawę i gratuluję rodzicom, ponieważ takie zachowanie to odzwierciedlenie dobrego wychowania. Czasami wiele się dyskutuje o postawie młodych ludzi i ich systemach wartości. Taki dobry przykład pokazuje, że możemy być spokojni o przyszłość – podkreślał prezydent, który przekazał Bartoszowi i rodzicom listy gratulacyjne i upominki.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!