GminyMoszczenicaWażne wiadomościWydarzenia

Kiedy obiecana obwodnica Srocka?

Kiedy obiecana obwodnica Srocka? Raczej nieprędko. Jednak jak zapewnia GDDKiA, w ramach ogłoszonego przed rokiem “Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030” w województwie łódzkim obwodnice zyska pięć miejscowości: Błaszki, Brzeziny, Łowicz, Srock i Wieluń. Trwają prace nad wstępną dokumentacją dla czterech z nich. Chodzi o Błaszki, Brzeziny, Łowicz i Wieluń. W przypadku obwodnicy Srocka przygotowania są bardziej zaawansowane.

– Obecnie jesteśmy na etapie uzyskiwania DŚU, co przewidziane jest na koniec bieżącego roku. Rekomendowany przebieg przyszłej obwodnicy liczy nieco ponad 3,8 km długości. Podstawowym jej celem jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w miejscowości z uwagi na jej umiejscowienie w centrum Polski. Planowane lata budowy: 2025-2027 – informuje Maciej Zalewski, z łódzkiego oddziału GDDKiA.

Droga krajowa nr 12/91 na odcinku Srock – Piotrków Trybunalski, pomiędzy autostradą A1 i drogą ekspresową S8, stanowi ważne, alternatywne do autostrady A1, połączenie Łodzi z Piotrkowem Trybunalskim. Srock narażony jest na uciążliwy ruch zarówno tranzytowy, jak i lokalny. Wyprowadzenie ruchu z zabudowań znacząco wpłynie na poprawę warunków drogowych w miejscowości i radykalną zmianę warunków środowiska.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!