GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

KGW Romanówka-Stefanówka (gm.Rozprza) z Grand Prix turnieju kół gospodyń wiejskich

Uroczyste wręczenie nagród laureatom IV Regionalnego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich odbyło się w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Mimo obostrzeń, udało się rozdać nagrody, dyplomy i statuetki kołom, które w grudniu rywalizowały w 5 konkurencjach: kulinarnej, modowej, edukacyjnej i artystycznej, a także w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa na wsi.

Niestety, także tegoroczna formuła konkursu ze względu na pandemię musiała odbyć się on-line. Poszczególne konkurencje były przygotowywane przez koła i nagrywane przez pracowników PCAS-u w ich siedzibach. Materiały te były publikowane w internecie na stronie placówki i na profilu facebook’owym.

– Tegoroczna odsłona turnieju była inna, wyjątkowa i miejmy nadzieję, niepowtarzalna. Pandemia uniemożliwiła nam realizację jego najważniejszych założeń w kontakcie bezpośrednim – bycia razem czy zaproszenia publiczności. Należy jednak wspomnieć, i muszę się tym z państwem podzielić, że choć turniej zorganizowany był on-line, wyniki jego oglądalności przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Materiały z turnieju, publikowane w internecie uzyskały ponad 200 tys. odsłon! Takiego wyniku nikt się nie spodziewał – mówiła Dorota Ignasiak, dyrektor placówki. – Dodatkowo nasza internetowa publiczność miała wpływ aż w 50% na wynik rywalizacji. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy organizacji turnieju, kołom gospodyń, które wzięły udział w rywalizacji i naszym partnerom, bez których to przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć – dodaje dyrektorka.

W IV Regionalnym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich udział wzięło aż 11 kół gospodyń z powiatów: skierniewickiego, rawskiego, piotrkowskiego, opoczyńskiego i tomaszowskiego. Grand Prix turnieju zdobyło koło Romanówka-Stefanówka z gminy Rozprza w powiecie piotrkowskim, w kategorii kulinarnej zwyciężyło KGW z Grabic w gminie Cielądz w powiecie rawskim, w edukacyjnej KGW Baby z gminy Moszczenica w powiecie piotrkowskim, modowej KGW Krosnowa z gminy Słupia w powiecie skierniewickim, a w artystycznej KGM Tomaszów Mazowiecki w powiecie tomaszowskim. W teście wiedzy dotyczącym bezpieczeństwa na wsi bezkonkurencyjne okazały się członkinie KGW Tresta z powiatu tomaszowskiego.

– Cieszymy się również, że pomimo tego trudnego dla nas wszystkich czasu, członkinie KGW Romanówka/Stefanówka zdecydowały się i mogły reprezentować naszą Gminę podczas tego wydarzenia. Zajęcie przez panie tego zaszczytnego, pierwszego miejsca, wskazuje na doskonałą pomysłowość, współpracę oraz chęć integracji.Życzymy samych kolejnych sukcesów, zarówno w pracy na rzecz społeczności lokalnej i gminnej, jak również w życiu osobistym – gratulował członkiniom Koła, wójt Janusz Jędrzejczyk.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber i Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Węgrzynowski.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!