Kultura

Kawa za 1 zł dla seniorów z Piotrkowa

Dla ponad 80% Polaków kawa jest stałym elementem dnia pracy, a aż 3/4 z nich od małej czarnej zaczyna swój dzień. Nie ma powodu, by na emeryturze rezygnować z tej przyjemności. Od marca piotrkowscy seniorzy mogą raczyć się „Kawą za złotówkę” w lokalu Cukiernia Sowa w galerii Focus Mall Piotrków Trybunalski.

Akcja „Kawa za złotówkę” jest efektem współpracy Focus Mall z Miejskim Ośrodkiem Kultury (MOK) w Piotrkowie Trybunalskim. W ramach inicjatywy, członkowie Klubu Seniora w Ośrodku Edukacji Artystycznych (ul. Słowackiego 13) przy MOK mogą odbierać vouchery uprawniające do zakupu dowolnej kawy w Cukierni Sowa za 1 zł. Co miesiąc do rozdania będzie 50 voucherów, które należy wykorzystać w danym miesiącu. Akcja adresowana jest do osób po 60. roku życia.

Program, którego inicjatorem jest piotrkowska galeria, jest pionierski w regionie. Jego celem jest m.in. przeciwdziałanie samotności osób starszych, która jest problemem w tej grupie wiekowej (co trzecia osoba po 65. roku życia mieszka samotnie). Daje seniorom pretekst do integracji i częstszych spotkań w swoim gronie. – Cieszy nas entuzjastyczne przyjęcie naszej propozycji przez MOK – mówi Olga Wiernicka, Regional Marketing Manager w NEPI Rockcastle. – Polacy żyją coraz dłużej i chcemy włączać się w akcje aktywizujące seniorów. Szeroki zakres działań Klubu Seniora robi na nas duże wrażenie i wierzę, że pobudzająca „Kawa dla seniora” jest dopiero początkiem pożytecznej, długotrwałej współpracy – dodaje.

Tagi

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. seniorzy, to teraz powinni w domu siedzieć i nie wychodzić. Nie kuście ich tanią kawką, która może skończyć się utratą zdrowia lub życia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close