Katastrofa budowlana w Domu Ludowym w Rokszycach?

Views: 1207

Runął podwieszany sufit w Domu Ludowym w Rokszycach. To blisko 250 metrów kwadratowych płyt gipsowo kartonowych oraz oświetlenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło we wtorek. Na miejsce przybył powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Trwa ustalenia przyczyn zawalenia sufitu. Przypomnijmy, że budowa Domu Ludowego w Rokszycach zakończyła się w sierpniu zeszłego roku, jednak obiekt został oddany do użytku w październiku tuz przed wyborami samorządowymi.

Zdjęcia z otwarcia Domu Ludowego. Foto: Anna Wiktorowicz, UG Wola Krzysztoporska.

Głównymi elementami budynku są: sala główna, tzw. bankietowa o powierzchni ponad 243 m kw. z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym, dwie mniejsze sale, w tym sala warsztatowa o powierzchni prawie 63 m kw., kotłownia oraz pomieszczenia przeznaczone dla OSP. Te dla strażaków zajmą powierzchnię ok. 140 m kw., a znajdą się tu m.in.: garaż, pomieszczenie socjalne, dyżurka, szatnia, umywalnia, magazyn i pomieszczenie techniczne. Całość kosztowała 1.972.863 zł.

Komentarzy: 4

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. To nie jedyny przypadek i nie zwalałbym to na firmę wkonawczą. Tak sie robi w tej gminie. Proszę przypomnieć co ze szkołą w Bujnach czy w Gomulinie, proszę przejechać się po wsiach i popatrzeć na domy ludowe: niedawno pobudowane a już “rdzewieją”, proszę popatrzeć na drogi: nedawno wyremontowane a już “przeciekają”.
    Przecież wszystko jest ok. To muszą być i nagrody za wspaniałe działanie:

    Chyba ten znak musiał przyjść we właściwym momencie.

  2. gdy budowano szkołe w Gomulinie to tez nie obyło się bez atrakcji. Najpierw wstał parkiet bo ktoś zapomniał o izolacji potem regularnie zalewało szkołę bo ktoś nie przewidział melioracji