Grabica

Karta Dużej Rodziny i dorosłe dzieci

Źródło: UG Grabica

1 stycznia 2019 r. weszła w życie istotna zmiana w ustawie o Karcie Dużej Rodziny. Od nowego roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poszerzyło uprawnienia do zniżek dla rodziców, którzy w przeszłości wychowali co najmniej troje dzieci, niezależnie od tego, ile te dzieci mają dzisiaj lat.

Dotychczas przepisy upoważniały do skorzystania ze zniżek tylko rodzinę, posiadającą minimum trójkę dzieci, które nie przekroczyły 18. roku życia. Granica ta była podwyższona do 25. roku życia w przypadku dzieci kontynuujących naukę lub bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Obecnie Kartę Dużej Rodziny może otrzymać bezpłatnie każdy rodzic, który ma lub miał na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci bez względu na wiek.

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek, który umożliwia korzystanie z szerokiej gamy upustów udzielanych przez przedsiębiorstwa publiczne, ale i prywatnych usługodawców (oznaczonych specjalnym znakiem honorowania karty). Wachlarz usług obejmuje zarówno obiekty kulturalne, wypoczynkowe, turystyczne, jak i sklepy odzieżowe czy spożywcze. Posiadacze kart korzystają m.in. z rabatów na przejazdy komunikacją publiczną i kolejową, bilety wstępu do kin, muzeów, teatrów, parków narodowych oraz paliwo.
Gdzie złożyć wniosek?


Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Grabicy, w godzinach pracy Ośrodka, tj. od 7.30 do 15.30 (od poniedziałku do piątku) lub za pośrednictwem platformy. Karta Dużej Rodziny dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej (plastikowej) i elektronicznej (na urządzeniach mobilnych). Pracownicy Ośrodka chętnie również udzielą szczegółowych informacji pod numerem telefonu: 44 616 11 60.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!