Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Karambol pod Piotrkowem. Mija 5 lat od tamtych wydarzeń

26 stycznia 2017 roku, w czwartkowy mglisty poranek na autostradzie A1 pod Piotrkowem, doszło do podwójnego karambolu. W obu zdarzeniach wzięło udział 76 pojazdów, 1 osoba zginęła, 34 zostały ranne, 33 osoby hospitalizowano w szpitalach w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Łodzi, Pabianicach i Tomaszowie Mazowieckim.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratury pracowało ponad 100 policjantów z całego województwa, w tym funkcjonariusze ruchu drogowego, prewencji, pionu dochodzeniowo-śledczego, technicy kryminalistyki oraz policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk polecił użyć wszystkich możliwych sił i środków aby jak najszybciej udzielić pomocy, zabezpieczyć miejsce zdarzenia i w możliwie najkrótszym czasie przywrócić normalny ruch na drodze.

W akcji ratunkowej brało udział także kilkudziesięciu strażaków zarówno z jednostek OSP jak i PSP. Na miejsce przybyli wójtowie okolicznych gmin oraz starosta Piotr Wojtysiak, który obserwował akcję ratunkową oraz koordynował działania Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!