foto: Facebook Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak w Australian Open!

Views: 235

Kamil Majchrzak poznał rywala w I rundzie rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego Australian Open 2019, który będzie rozgrywany na kortach twardych.

W Australian Open 2019 Kamil Majchrzak zadebiutuje w turnieju wielkoszlemowym. Do głównej drabinki imprezy w Melbourne Polak przebijał się przez eliminacje, przez które przeszedł w imponującym stylu. W trzech meczach nie stracił ani jednego seta, pozostawiając w pokonanym polu Braydena Schnura (6:4, 6:3), Noaha Rubina (7:5, 6:1) i Matsa Morainga (6:3, 6:2).

Po zakończeniu kwalifikacji, Majchrzak czekał na poznanie rywala w I rundzie głównej drabinki. W gronie tenisistów, do których mógł zostać dolosowany, był m.in. Novak Djoković. Piotrkowianin nie trafił na lidera rankingu ATP, ale i tak trudno stwierdzić, że miał szczęście. Jego rywalem został bowiem rozstawiony z numerem ósmym Kei Nishikori.

Spotkanie Polaka z Japończykiem najprawdopodobniej zostanie rozegrane we wtorek. Co ciekawe, w II rundzie może dojść do „polskiego” starcia. Zwycięzca meczu Majchrzak – Nishikori, w kolejnej fazie trafi na Huberta Hurkacza bądź Ivo Karlovicia.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Komentarzy: 2

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *