Piotrków TrybunalskiSportTenisWażne wiadomościWydarzenia

Kamil Majchrzak przerywa milczenie i wraca na kort!

Kamil Majchrzak w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, zdecydował się opowiedzieć jak z jego strony wyglądała sprawa związana z dopingiem. Piotrkowski tenisista poinformował także o powrocie na korty. Sportowiec chce wrócić do gry w styczniu przyszłego roku.

Kamil Majchrzak udowodnił, że nielegalne substancje przyjmował nieświadomie. W oświadczeniu opublikowanym w czwartek (29.06) dokładnie opisał całe zdarzenia. Poinformował także, że do zawodowego sportu wraca w styczniu 2024 roku.

(…) Pomimo że nie wiedziałem, dlaczego moje wyniki są pozytywne to wiedziałem, że muszę walczyć o siebie. Pierwszym krokiem było wysłanie wszystkich przyjmowanych przeze mnie suplementów do akredytowanego laboratorium w Turynie w celu ich przebadania. Po prawie dwóch miesiącach dostałem dokładne wyniki badań, które potwierdziły, że wszystkie wykryte substancje zostały znalezione w jednym konkretnym produkcie. Mowa o rozpuszczalnym w wodzie izotonicznym suplemencie, który zacząłem pić regularnie po konsultacji z dietetykiem od końca września 2022 aż do momentu, gdy dowiedziałem się o pozytywnych testach antydopingowych. Suplement ten na etykiecie nie zawiera żadnych zakazanych w sporcie substancji. Ponadto w dostępnych źródłach w Internecie nie ma informacji, aby mógł mieć inną zawartość niż ta podana w składzie produktu.

Dzięki tym ustaleniom, kara Majchrzaka została zmniejszona z grożących mu 4 lat, do 13 miesięcy.

Od samego początku tej sprawy groziła mi dyskwalifikacja na 4 lata. Na podstawie przedstawionych przeze mnie dowodów, ustaleń POLADA, weryfikacji zebranych próbek przez główne laboratorium WADA w Montrealu i decyzją ITIA kara ta została zmniejszona do 13 miesięcy za nieświadome przyjmowanie zakazanych substancji. (…) Do profesjonalnych rozgrywek wrócę w styczniu 2024.

3.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!