Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kamienica u zbiegu Starowarszawskiej i Pereca wyburzona! – ZDJĘCIA

Po wielu latach z piotrkowskiej starówki znika jedna z najbardziej zniszczonych kamienic. W poniedziałek rano, kawałek po kawałku znikała rudera z rogu Starowarszawskiej i Pereca.

Kamienica u zbiegu Starowarszawskiej i Pereca w Piotrkowie pozostała już tylko na fotografiach i w systemie Google street view. W poniedziałek rano ekipa rozbiórkowa rozpoczęła swoje prace. Koparka kawałek po kawałku rozbierała jedną z najbardziej zaniedbanych kamienic na starówce. – Ten budynek tylko straszył, już dawno powinien być wyburzony – mówi mieszkaniec starego miasta. – Wreszcie to straszydło zniknęło. To karygodne było że tyle lat to trwało. Powinni to postawić takie same kamienice jak na Garncarskiej czy na Jerozolimskiej. Na Garncarskiej powstały dwa piękne budynki tutaj powinno być tak samo – dodaję inny mężczyzna.

Kamienica oraz działka na której budynek się znajduje jest własnością prywatną, podobnie jak większość kamienic na starym mieście. Według zapowiedzi urzędników, starówka powinna zmienić się w najbliższych latach. – Rozpoczęliśmy prace nad gminnym programem rewitalizacji. Do końca roku chcemy skończyć ten dokument, Pozwoli on nam, ale nie tylko nam, bo również prywatnym inwestorom, pozyskiwać środki na przebudowę, rozbudowę i remonty swoich obiektów, ewentualnie zmiany funkcji tych obiektów. To dotyczy każdego obiektu na starym mieście i w okolicy – powiedziała Jolanta Kopeć, pełnomocnik prezydenta do spraw rewitalizacji miasta.

Dawniej

Dziś

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!