Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kamienica przy Zamurowej 1 doczekała się remontu?

Miasto przygotowuje się do kompleksowej modernizacji kolejnej kamienicy na Starówce. Metamorfozę przejdzie nieruchomość przy ul. Zamurowej 1. Inwestycją objęty zostanie budynek i teren znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Zamurowej i Wojska Polskiego.

– Odrestaurowana nieruchomość pięknie wpisze się w prowadzoną od wielu lat rewitalizację tej część Starówki. Kilka lat temu wybudowaliśmy blok z szesnastoma mieszkaniami przy ul. Zamurowej 3, wyremontowaliśmy elewację znajdujących się w sąsiedztwie kamienic przy pl. Czarnieckiego i ul. Wojska Polskiego oraz odnowiliśmy zabytkową bramę poczty konnej – wylicza prezydent Krzysztof Chojniak dodając, że jeszcze w tym roku zaplanowana jest przebudowa, znajdującego się naprzeciwko, placu przy ul. Wojska Polskiego 29/31.

Jak zaznacza Elżbieta Sapińska, prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które będzie nadzorować inwestycję zaplanowany zakres prac jest bardzo szeroki. – Wykonana zostanie termomodernizacja ścian i dachu. Wyremontowane będą schody zewnętrzne i elewacja, a stolarka okienna i drzwiowa wymieniona. Pace wewnątrz kamienicy obejmą schody oraz części wspólne budynku.

W TBS ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. Termin składania ofert mija 6 lutego, a firma na przeprowadzenie modernizacji będzie miała 150 dni od podpisania umowy. Na remoncie samego budynku inwestycje przy ul. Zamurowej 1 się nie skończą. W ślad za modernizacją kamienicy – jeszcze w tym roku – zaplanowano przebudowę podwórka i ogrodzenia.


0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close