GminySportWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Już w ten weekend zawody jeździeckie w Bogusławicach

Stado Ogierów w Bogusławicach zaprasza na zawody jeździeckie które rozegrane będą w dniach 01-03 września. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) adresowany jest do wszystkich uprawiających sport konny oraz zainteresowanych końmi i ich hodowlą. Przedsięwzięcie jest adresowane do miłośników koni, amatorów jeździectwa oraz lokalnej społeczności

W niedzielę 3 września rozegrany zostanie konkurs dla dzieci Hobby Horse. – Zawody Hobby Horse przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat. Zawodnik by ukończyć konkurs musi pokonać tor przeszkód (parkur) w odpowiedniej kolejności od linii startu do linii mety. W trakcie przejazdu zawodnik musi trzymać Hobby Horse między udami i co najmniej w jednej ręce – mówi Jacek Ostrowski, prezes Stada Ogierów.

Dodatkową niedzielną atrakcją będzie możliwość przejazdu bryczką (piknik wagon) po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia i zamek dmuchany, oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, burmistrz Wolborza Andrzej Jaros oraz Robert Telus – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!