GrabicaWydarzenia

Jeżeli działać, to nie indywidualnie…

Czyli o tym, jak wespół w zespół prac moc móc zmóc.

Gmina Grabica współpracuje z powiatem piotrkowskim na kilku płaszczyznach: inwestycji drogowych, ochrony zdrowia, rekreacji oraz działalności kulturalnej. Samorządy wspólnie finansują niektóre inwestycje, głównie modernizacji infrastruktury drogowej.

Po połowie powiat i gmina wyłożyły w sumie ponad 1,5 mln zł w latach 2015–2017, za co naprawiono 7 km dróg powiatowych. W tym roku gmina przeznaczyła pół miliona na inwestycje drogowe powiatu, dzięki czemu przeprowadzone zosta modernizacje odcinków: Górki Duże – Rusociny o długości ponad 1,2 km, Grabica-Boryszów o długości 2,2 km oraz przebudowa chodnika w Grabicy. Rozpoczęte zostaną również prace przy budowie chodnika z Grabicy do Boryszowa wraz z modernizacją istniejącego chodnika w Boryszowie.

Owocem tej zdrowej współpracy jest współdziałanie na płaszczyźnie ochrony zdrowia. W tym przypadku dawca, którym jest gmina, wynajmuje biorcy – Powiatowemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej – nowoczesny budynek, gdzie stale poszerzany jest wachlarz usług zdrowotnych i przeprowadzane są akcje profilaktyczne.

Samorządy na bieżąco informują się w przypadku zagrożeń występujących lub mogących wystąpić, chociażby głośnego w ostatnim czasie i groźnego dla specyfiki gospodarczej gminy wirusa ASF.

Jak czytamy w nadesłanym komunikacie prasowym, starostwo daje narzędzia aktywizacji organizacji pozarządowych (np. możliwości wdrożenia procedury ubiegania się o granty), z których organizacje prowadzące swoją działalność na terenie gminy chętnie korzystają. Partnerska współpraca obejmuje stowarzyszenia, kółka rolnicze, koła gospodyń wiejskiej i OSP, a także organizację imprez cyklicznych, jak chociażby przyciągający tłumy Festyn Wieprzowiny, na stałe wpisany do kalendarza imprez gminnych.

Największym bogactwem tej gminy są ludzie, jej mieszkańcy – mówi Krzysztof Kuliński, gospodarz Grabicy. – Zależy nam na aktywności i działalności społeczności lokalnych, bo dzięki takim ludziom i ich pomysłom zmienia się otaczająca rzeczywistość. Mieszkańcy gminy wprowadzają w życie coraz więcej inicjatyw, co pokazuje ich ogromną aktywność. Swoją dobrą wolą i pracą społeczną przyczyniają się do tworzenia wielu ciekawych inicjatyw. Należy docenić zaangażowanie i ogrom pracy jaki wkładają w ich prawidłowe funkcjonowanie, chcą kontynuować tradycje ludowe, dorobek kulturowy i społeczny, ale również pragną wspólnie działać, żeby na obszarach wiejskich pracowało i żyło się coraz lepiej. Widzimy potrzebę modernizacji wsi, jej odnowy, korzystania z możliwości finansowych jakie można pozyskać. Dzięki wspólnemu działaniu mamy szansę polepszyć wizerunek gminy i stworzyć przyjazne miejsce do życia dla swoich rodzin.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnes
Agnes
19 lipca, 2018 19:42

No wreszcie widać u nad w gminie prawdziwe dobre zmiany. Tak trzymać

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!