Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Jest kolejny rekord! 333 904,35 PLN na piotrkowskim koncie WOŚP! – FOTOGALERIA

Piotrkowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podsumował tegoroczny finał. – Pobiliśmy kolejny rekord. Podczas zeszłorocznego finału zebraliśmy nieco ponad 251 tysięcy złotych. Podczas tegorocznego finału, już w niedzielę wieczorem wiedzieliśmy, że przebijamy tę kwotę, bowiem z samych dwóch dni w banku mieliśmy ponad 290 tysięcy złotych – mówił podczas wtorkowego podsumowania WOŚP Dariusz Cecotka, szef piotrkowskiego sztabu.

– Wszyscy wolontariusze, darczyńcy i firmy nas wspomagające, przyczyniły się do tego, że ubiegłoroczny wynik, już w dniu kiedy liczyliśmy ostatnie pieniądze, kiedy szykowaliśmy się do konwoju, już mieliśmy rekord. Podczas zeszłorocznego finału zebraliśmy nieco ponad 251 tysięcy złotych. Podczas tegorocznego finału, już w niedzielę wieczorem wiedzieliśmy, że przebijamy tę kwotę, bowiem z samych dwóch dni w banku mieliśmy ponad 290 tysięcy złotych – mówił podczas wtorkowego podsumowania WOŚP Dariusz Cecotka, szef piotrkowskiego sztabu. – Dodatkowo, po zliczeniu aukcji na Allegro, e-skarbonki, i wszystkich innych wpłat, spowodowało że mamy kolejny rekord! W tym roku zebraliśmy 333 904,35 zł. – dodał Cecotka.

– Bardzo się cieszę, że tak duża sumą udało się zebrać w naszym regionie. Dzięki temu, nasz oddział noworodków czy oddział dziecięcy systematycznie wzbogaca się o tak bardzo potrzebny sprzęt medyczny. Są to na przykład fotele do kangurowania, stanowiska do intensywnej opieki noworodka, lampy do fototerapii, aparaty do USG czy fotele dla rodziców. To bardzo potrzebne sprzęty z których korzystają najmłodsi ale także i rodzice. Za to wszystko jestem ogromnie wdzięczny wszystkim wolontariuszom, sztabowi, ale przede wszystkim darczyńcom WOŚP, bo dzięki tej akcji na ziemi piotrkowskiej żyje się lepiej – powiedział starosta Piotr Wojtysiak. Starosta zapowiedział także, że podczas przyszłorocznego finału, wystawi na licytację swój fotel. Osoba która wylicytuje najwyższa sumę, przez jeden dzień będzie mogła zastąpić starostę w jego obowiązkach.

Jaki sprzęt od WOŚP trafił w ostatnim czasie do Powiatowego Centrum Matki i Dziecka?

na Oddział Noworodków:

 • 2 fotele do kangurowania – dla rodziców czuwających przy swoich dzieciach,
 • bilirubinometr – umożliwiający bezinwazyjny pomiar żółtaczki u noworodków,
 • Precision Flow – urządzenie do wysokich przepływów tlenu,
 • stanowisko Intensywnej Terapii Noworodka – Panda z kardiomonitorem i Neo – Paff – służące do ratowania życia noworodków,
 • 3 lampy do fototerapii,
 • urządzenie do badania słuchu OTO READ,
 • aparat USG. 
 • 2 ciepłe gniazdka z jednostką monitorującą Alpha Core.
 • 4 pompy strzykawkowe wraz ze stacją dokującą i pompą objętościową służące do precyzyjnego dawkowania leków oraz do podawania kroplowych wlewów dożylnych,
 • 2 kardiomonitory wraz z wyposażeniem, które są niezwykle przydatne podczas profesjonalnego postępowania w leczeniu i w ratowaniu życia małych pacjentów. Pozwalają również, w trosce o bezpieczeństwo, na spełnianie najwyższych standardów w opiece nad nimi.

na Oddział Dziecięcy: 

 • 12 foteli dla rodziców czuwających przy swoich dzieciach,
 • pulsoksymetr – umożliwiający bezinwazyjny pomiar saturacji krwi,
 • sprzęt do wykonywania EKG,
 • aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych.

Szacunkowa wartość sprzętu, jaki PCMD otrzymało od WOŚP w latach 2018-2019 wynosi ponad 320 000 zł.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!