Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Jaskółki” podbijają świat!

Na Litwie odbyły się WORLD CHAMPIONSHIP IN MODERN DANCE SPORT, w których wystąpiło łącznie około 2000 uczestników z 15 krajów, takich jak: Węgry,Hiszpania, Litwa, Serbia, Estonia, Rumunia, Irlandia, Chorwacja, Mołdawia, Włochy, Łotwa, Ukraina, Anglia, Niemcy, Francja. Była oczywiście również ekipa Akademii Tańca Sportowego „Jaskółki” z Piotrkowa Trybunalskiego.

Olbrzymia konkurencja, ranga zawodów oraz konieczność przechodzenia selekcji sprawiały, że adrenalina wypełniała po sufit SPORT ARENĘ w mieście Pałanga. – Mistrzostwa Świata w Tańcu Sportowym, to niezwykle barwne widowisko które trwało pięć dni. Zawodnicy musieli przebrnąć przez sito eliminacji aby powalczyć o jak najwyższe miejsca. Każdy kraj wystawił doskonałe ekipy, które pokazywały rewelacyjną technikę i wspaniałe choreografie a wszystko na najwyższym poziomie – relacjonuje Magdalena Markiewicz. – Do kadry Polski nominacje otrzymały dwie zawodniczki z Akademii Tańca Sportowego „Jaskółki” Wiktoria Justyna i Antonina Jarzębska. Nasze reprezentantki rozpoczęły rywalizację od 1/4 finału pokonując w kolejnych etapach rywalki z innych krajów i uplasowały się w ścisłej czołówce w swoich kategoriach – dodaje.

Wielki sukces odniosła Wiktoria Justyna zdobywając wicemistrzostwo Świata w Tańcu Sportowym które wywalczyła w kategorii Street Dance Solo Młodzież. – Wiktoria startowała także w hip-hopie solo zajmując 5 miejsce. Z kolei Antonina Jarzębska zajęła 7 miejsce w Fantasy Show solo Junior. Udział w Mistrzostwach Świata jest sukcesem, reprezentowanie kraju i miasta zawsze wymaga od tancerza jak najlepszej prezentacji, koncentracji, woli walki oraz przezwyciężenia stresu, który towarzyszy zawodnikom – dodała M.Markiewicz. – Jesteśmy niezwykle dumni, że piotrkowianki znalazły się wśród najlepszych na światowych mistrzostwach, poziomu przygotowanych choreografii oraz z wytańczonych rezultatów przez zawodniczki Akademii Tańca Sportowego „Jaskółki”

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!