Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Jak przeżyły zimę pszczoły z dachu galerii Focus Mall?

Od 2019 roku na dachu galerii Focus Mall mieszka 5 pszczelich rodzin. Okazuje się, że miniona zima była dla nich najcięższa. Na szczęście najwyżej położona pasieka w mieście miewa się doskonale, a w ulach praca wre.

Długa zima spowodowała to, że statystycznie nawet 20% rodzin pszczelich nie przeżyło mrozów. Na szczęście wszystkie pięć rodzin pszczelich z dachu galerii ma się dobrze. – Musieliśmy dokarmić pszczoły specjalnym ciastem pszczelim, bowiem zima była długa i wyjątkowo zimna. Jednak pszczoły na dachu galerii mają doskonałe warunku do życia. Królowe składają jajeczka, dołożyliśmy kolejnych 10 ramek oraz „nadstawkę” do jednego z uli, Do końca czerwca powinniśmy być po pierwszym tegorocznym miodobraniu – mówi w rozmowie z nami Marcin Jończyk.

Ochrona pszczół i innych owadów zapylających jest ważnym tematem dla Focus Mall, dlatego od 2019 r. zielony dach galerii to bezpieczna przestrzeń dla owadów, mających ogromne znaczenie dla bioróżnorodności lokalnej przyrody. W ubiegłym sezonie pszczelarze opiekujący się pasieką zebrali niemal 57 l miodów! – Jesteśmy wspólnie odpowiedzialni za środowisko, w którym żyjemy. Wierzymy, że odpowiednia edukacja ekologiczna najmłodszych w długiej perspektywie zwiększy wrażliwość społeczeństwa na nasze naturalne otoczenie i jego ochronę – mówi Olga Wiernicka, Regional Marketing Manager, NEPI Rockcastle.

To jednak nie jedyne pszczoły w galerii. Tuż po majówce, 4 maja, w Focus Mall wystartowała wyjątkowa promocja „Co w ulu bzyczy”. W ramach edukacyjno-promocyjnej akcji dla najmłodszych klientów przygotowano książeczkę z informacjami o pasiastych owadach, a także kolekcję sympatycznych maskotek pszczelej rodziny. Kampania potrwa do 1 czerwca i zakończy się konkursem z okazji Dnia Dziecka.

Najnowsza pszczółkowa promocja to kampania edukacyjna skierowana do najmłodszych gości Focus Mall, a także działania promocyjne dla użytkowników aplikacji SEZAM. Książeczka dla dzieci, zaprojektowana na potrzeby akcji zawiera szereg ciekawostek o zapylaczach, atrakcyjne fotografie, a także zagadki, łamigłówki i kolorowanki. Dzięki połączeniu zabawy i edukacji informacje przedstawione są w sposób przystępny nawet dla najmłodszych klientów. Przedstawione są również role, jakie członkowie pszczelej rodziny odgrywają w ulu. Królowa Karolinka, Silny Piotruś i inni bohaterowie książeczki przez cały maj pojawiać się będą także na Facebooku Focus Mall, a miłośnicy maskotek mogą skolekcjonować całą pszczelą gromadkę podczas zakupów w galerii.

Jak otrzymać książeczkę oraz pszczółki-maskotki? Wszystkie te informacje znajdziecie na FB galerii Focus Mall.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: